Strajk nauczycieli trwa! Jak wygląda sytuacja w kolskich szkołach?

0
290
Strajk nauczycieli trwa. Podobnie jak wczoraj, tak i dziś, zastępca burmistrza Koła, Lech Brzeziński, rozpoczął pracę od wizytacji kolskich przedszkoli i szkół podstawowych.
W Przedszkolu Miejskim nr 1 do strajku przystąpiło 20 nauczycieli i pracowników (na godz. 12.00 przychodzi do pracy 7 nauczycieli, którzy mogą przystąpić do strajku), pracę podjęło 9 nauczycieli i pracowników, w placówce przebywa 4 dzieci.
W Przedszkolu Miejskim nr 3 strajkuje 2 nauczycieli, nie strajkuje 7 nauczycieli, dyrektor (2 osoby przebywają na zwolnieniu lekarskim i 2 osoby rozpoczynają pracę w późniejszych godzinach) i 10 pracowników (1 osoba na urlopie i 1 na zwolnieniu lekarskim), którzy zapewniają opiekę 39 dzieciom.
W Przedszkolu Miejskim nr 5 wszyscy nauczyciele podjęli pracę (tj. 9 osób, 1 osoba przebywa na zwolnieniu lekarskim). Pracują także pracownicy administracji i obsługi, tj. 13 osób. W placówce przebywa 31 dzieci.
W Przedszkolu Miejskim nr 6 strajkuje 5 nauczycieli, 2 pomoce nauczyciela i 1 pracownik fizyczny. Pracę podjęli: 4 pomoce nauczyciela, 3 pracownicy kuchni i 1 pracownik administracji (2 nauczycielki i pracownik przebywają na świadczeniu chorobowym, 1 nauczycielka jest na urlopie wypoczynkowym).
W Szkole Podstawowej nr 1 strajkuje 55 nauczycieli, 10 przebywa na zwolnieniu lekarskim, 12 podjęło pracę. 14 pracowników administracji i obsługi nie strajkuje. W szkole przebywa 4 uczniów.
W Szkole Podstawowej nr 2 strajkuje 47 nauczycieli, nie strajkuje 5 nauczycieli (łącznie z p.o. dyrektora i wicedyrektorem). Na zwolnieniu lekarskim/urlopie przebywa 3 nauczycieli. Do strajku nie przystąpiło 13 pracowników administracji i obsługi. W zajęciach uczestniczy 8 uczniów.
W Szkole Podstawowej nr 3, na 62 zatrudnionych nauczycieli, 5 osób przebywa na urlopie (macierzyńskim lub dla poratowania zdrowia) lub zwolnieniu lekarskim, 9 osób rozpoczęło zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej, a 48 osób uczestniczy w strajku. Na 12 zatrudnionych pracowników administracji i obsługi, 11 osób przystąpiło do pracy a 1 osoba bierze udział w strajku. W świetlicy szkolnej przebywa 12 uczniów.
Do Szkoły Podstawowej nr 4 do szkoły przyszło 5 uczniów, którzy pozostają pod opieką 2 nauczycieli nie strajkujących. Strajkuje 11 nauczycieli. Pracę podjęło 4 pracowników administracji i obsługi.
W Szkole Podstawowej nr 5 strajkuje 39 nauczycieli (9 osób jeszcze nie stawiło się do pracy – przychodzą na późniejszą godzinę, 3 osoby przebywają na urlopach na poratowanie zdrowia, jedna osoba przebywa na urlopie wypoczynkowym, 1 na L4). Do strajku nie przystąpiło 13 pracowników obsługi (1 osoba przebywa na L4). Uczniów w szkole nie ma.
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o ofercie zajęć przygotowanych przez lokalne instytucje. Okazały się one potrzebne, każda z placówek przyjęła grupę dzieci lub młodzieży. Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie oferował organizację otwartych zajęć świetlicowych. Wczoraj przybyło 7 uczniów. Dziś także trwają zajęcia. W Filii dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole wczoraj przebywało 7 dzieci, dziś 9. Także Filie nr 3 i 4 miały swoich podopiecznych. W Miejskim Domu Kultury wczoraj o 10.00 była projekcja filmu dla dzieci. Dziś są już nowe zgłoszenia, możecie przybyć na seans na godz. 12.00. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oferował zajęcia na pływalni oraz w hali. Wczoraj pływało kilkoro nastolatków, zaś dziś kilkunastoosobowa grupa odbywa zajęcia z piłki nożnej.
Jutro rano bieżący raport z przebiegu egzaminów dla gimnazjalistów.
źródło: Urząd Miejski w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here