Sprzęt oficjalnie przekazany Oddziałowi Rejonowemu PCK w Kole [FOTO]

0
473
DSC06898

Oficjalnie zakończyła się IX edycja Turnieju o Puchar Malinowej Mamby. Tym razem, z inicjatywy dyrektora kolskiego MOSiR-u, Jarosława Kawki, dedykowany był Oddziałowi Rejonowemu PCK w Kole. Podobnie jak w poprzednich kilku edycjach akcji, zebraną przez organizatorów kwotę podwoić miała firma Wood-Mizer.

Jak się jednak okazało, zebrana przez organizatorów pula środków nieco przekraczająca 5 300 złotych została znacznie zwiększona, bowiem łączna kwota przekazana przez firmę dla kolskiego PCK to około 18 000 złotych.

Za wszystkie środki zakupiono zarówno sprzęt do szkoleń, tj. zestaw sztucznych ran oraz laptop na potrzeby prowadzonych szkoleń, jak również przeprowadzono remont aneksu kuchennego i toalety oraz wyposażono siedzibę kolskiego PCK w nowe meble.

Dziś, tj. 4 marca br., z udziałem organizatorów, darczyńców oraz obdarowanych, oficjalnie, w siedzibie Oddziału Rejonowego PCK w Kole, nastąpiło przekazanie zakupionych darów oraz symboliczny odbiór wyremontowanych pomieszczeń.

Pracownicy kolskiego PCK, jak przyznała Jolanta Rowecka, nie marzyli o tak dużym wsparciu. Myśleli, że uda się zakupić tylko sprzęt do szkoleń, tymczasem okazana pomoc jest znacznie większa, za co serdecznie podziękowała. 

Czytaj także: IX Turniej o Puchar Malinowej Mamby. Ile uda się im zebrać?

Uczcili 100 lat Polskiego Czerwonego Krzyża