Sprzęt medyczny i dwa wyremontowane pomieszczenia

1
454
DSC03806

Sprzęt medyczny i dwa wyremontowane pomieszczenia to efekt VIII edycji akcji Malinowej Mamby i firmy Wood-Mizer. A co konkretnie zostało zrobione?

VIII Charytatywny Turniej o Puchar Malinowej Mamby odbył się 9 marca br. Była to trzecia edycja, w której głównym partnerem organizacji był Wood-Mizer. Efektem akcji okazała się kwota 4 678,44 zł, którą zgodnie z zapowiedziami podwoiła ww. firma. Finalnie po akcji przekazała 10 000 złotych, ale – jak się okazało – na tym się nie skończyło. Co jeszcze się wydarzyło i jaki jest finał dobroczynnego przedsięwzięcia? Efekty poznaliśmy dziś podczas oficjalnego przekazania dwóch odnowionych i przystosowanych do nowych funkcji pomieszczeń na oddziale dziecięcym kolskiego szpitala. – Pierwszym jest pokój badań, który jest miejscem, gdzie swobodnie można porozmawiać z pacjentem o jego problemach. Dotychczas nie mieliśmy takiej możliwości, więc jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem i bardzo dziękujemy za tę inicjatywę. Drugie pomieszczenie to pokój socjalny dla rodziców, również bardzo istotny element oddziału, który praktycznie nie istniał do tej pory. Teraz jest w zupełnie innym wymiarze. Rodzice przebywają ze swoimi pociechami nierzadko całą dobę i bardzo ważne jest dla nich to, by w godnych warunkach móc zjeść, wypić coś ciepłego, usiąść i porozmawiać. Bardzo cieszymy się z obu pomieszczeń i bardzo dziękujemy ludziom o wielkich sercach – powiedziała p.o. dyrektora SP ZOZ-u Iwona Wiśniewska. – Dziś przekazujemy sprzęt i wyremontowane sale, ale bardzo spodobał się nam pomysł wyremontowania sal, który został nam podsunięty przez mamę jednego z małych pacjentów szpitala. Gdy już ustaliliśmy wszystko z władzami szpitala i otrzymaliśmy zielone światło, by zmienić dwa pomieszczenia, przystąpiliśmy do pracy. Okazało się jednak, że remont pochłonie większość ze środków, które zebraliśmy, ale tu z pomocą znów przyszła firma Wood-Mizer, która zleciła i wyremontowała te sale, dzięki czemu te pieniądze, które mieliśmy na wydanie, nadal mogły posłużyć do zakupu sprzętu medycznego i elementów wyposażenia sal. Z poważniejszych zakupów to lampa bakteriobójcza, elektroniczna waga, inhalatory i pulsoksymetry – poinformował prezes Malinowej Mamby, Mariusz Kwarciński, dodając, że ze wsparciem pospieszyły także Fundacja Amicis z Wronek, zakłady stolarski Marek Prus i tapicerski Jacek Pacholski oraz firma KMK Okna Marcin Kędzierski, wykonując konkretne prace i fundując elementy wyposażenia. Ze zgromadzonej z turnieju kwoty 10.000 zł, 3 tysiące posłużyły na wyposażeniem sal, a 7 tysięcy na zakup sprzętu medycznego. W sumie natomiast, jak zliczono, na wszystkie prace remontowe i zakupy wydane zostało około 20.000 zł. Prezes stowarzyszenia ma przy tym nadzieję, że następny, IX już turniej, przypieczętowany zostanie kolejnym finansowym rekordem.

O tym, że wielką przyjemnością jest pomagać i wywoływać uśmiech na twarzach, wspomniał prezes Wood-Mizera, Robert Bagiński. – Bardzo się cieszę, że udało się nam wykonać te prace. Formuła widać sprawdza się. W tym roku zebrano największą kwotę, którą przeznaczyliśmy na zakup sprzętu, a dodatkowo firma podjęła się wyremontowania dwóch pomieszczeń. To wszystko napawa mnie osobiście wielką satysfakcją i radością. Wiemy przecież, że oddziały szpitalne nie należą do miejsc ulubionych, ale warto robić wszystko, by poprawiać warunki przebywania w nich

powiedział, dodając, że już ma pomysł na kolejną akcję charytatywną. Mowa jest o sportowej imprezie biegowej na bieżniach stacjonarnych. Członkowie Malinowej Mamby podchwycili koncepcję, tym bardziej, że biegaczy w Kole i okolicach nie brakuje, a organizacja tego typu imprezy po zakończeniu sezonu biegowego, może okazać się strzałem w dziesiątkę, tym bardziej, że jej głównym przesłaniem będzie pomaganie. Czekamy zatem na dalsze ustalenia i szczegóły wydarzenia. Jeśli tylko będą one znane, poinformujemy o tym naszych Czytelników.

O akcjach Malinowej Mamby więcej czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here