Sprawdź jakość powietrza w Kole!

0
575

Na miejskiej stronie internetowej www.kolo.pl, po prawej stronie, pojawiła się ikona „Sprawdź jakość powietrza”, która pozwala sprawdzić aktualny stan powietrza w Kole. W związku z tym, teraz każdy może szybko dowiedzieć się, na ile zanieczyszczone, bądź sprzyjające zdrowiu jest powietrze w naszym mieście.

To informacja ważna dla wszystkich, w szczególnie dla spacerujących i uprawiającym sport, by do aktywności wybrać porę, kiedy jakość powietrza jest najlepsza.

Program jest wersją próbną. Odczyt pomiaru dokonuje się z jednej stacji monitorującej zlokalizowanej na ratuszu. Pomiar dotyczy pyłów zawieszonych z kominów oraz ze spalania paliw. Docelowo, burmistrz Koła planuje instalację większej ilości stacji rozmieszczonych w różnych częściach miasta, a dodatkowo zamontowanie tablicy elektronicznej w centrum Koła, informującej mieszkańców o aktualnym stanie powietrza.

Wyniki pomiarów są podawane w sześciostopniowej skali od bardzo dobrego do bardzo złego, odnoszącej się do potencjalnego wpływu zanieczyszczeń na zdrowie.

To wygodne i nowoczesne rozwiązanie zostało przygotowane z myślą o osobach, które chcą posiadać wiedzę na temat ochrony powietrza, a służyć będzie głównie tym, którzy mogą przełożyć lub określić długość spaceru lub aktywności sportowej.

Zatem, zapraszamy do korzystania z programu.

źródło: Urząd Miejski w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here