Sprawca zniszczeń w parku 600-lecia zatrzymany!

0
196
podziekowanie

Mieszkańców Koła obiegła oburzająca wiadomość, że w parku 600-lecia zniszczona została infrastruktura drewniana, ławki, kosze parkowe i tablica informacyjna, tymczasem wcześniej samorządowcy miejscy przeznaczyli wiele środków z miejskiego, by uporządkować i doposażyć to urokliwe miejsce odpoczynku i relaksu. Jesienią stanęła tam siłownia zewnętrzna. Czynna jest toaleta miejska. Zatem każdy akt przemocy wobec tej enklawy zieleni musi budzić protest.

Do dewastacji doszło w nocy z 24 na 25 kwietnia br., a wstępnie straty oszacowano na co najmniej tysiąc złotych. Policjanci z chwilą, w której uzyskali informację o zdarzeniu, natychmiast podjęli intensywną pracę nad ustaleniem sprawcy. Po zaledwie kilku godzinach dysponowali już jego personaliami.

W poniedziałek, 27 kwietnia br., kolscy kryminalni zatrzymali 23-letniego kolanina, któremu przedstawiono zarzuty uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo, za które Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Kolski włodarz wyraził wielkie zadowolenie, osobiście dziękując policji za skuteczność w działaniu. – Dziękuję za sprawne działanie – powiedział burmistrz Krzysztof Witkowski, wręczając komendantowi Policji insp. Arturowi Foryńskiemu dla wszystkich funkcjonariuszy, list gratulacyjny. Dziękuję za profesjonalną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta oraz utrzymanie ładu i porządku publicznego. Gratuluję skuteczności i życzę dalszych sukcesów zawodowych, służących wspólnocie samorządowej.

źródło: UM w Kole, KPP w Kole, zdjęcie: KPP w Kole