Spłonął samochód osobowy

0
287
spłonął samochód osobowy
spłonął samochód osobowy

W Rysinach Kolonii, gm. Kłodawa doszczętnie spłonął samochód osobowy. Ogień strawił peugeota 806 zasilanego gazem LPG w budynku gospodarczym.

Zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło w poniedziałek, 29 maja, wpłynęło do SKKP w Kole o godz. 15.32. Do akcji zadysponowane zostały zastęp JRG Koło, dwa zastępy OSP Kłodawa oraz po jednym z OSP Luboniek i OSP Bierzwienna Długa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy zabezpieczyli teren prowadzonych działań i przystąpili do gaszenia ognia, który objął cały pojazd i przenosił się na konstrukcję dachu budynku. Ze względu na duże zadymienie strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. By dostać się do zbiornika LPG, przy pomocy wyciągarki, wyprowadzili auto na zewnątrz. W działaniach używali kamery termowizyjnej w celu wyeliminowania dodatkowych zarzewi ognia oraz sprawdzenia temperatury zbiornika.

spłonął samochód osobowy

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w pojeździe. Akcja gaśnicza trwała 2 godziny.

źródło: KP PSP Koło, asp. Mateusz Lipiński; zdjęcia: JRG Koło.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here