Śpiewali podczas XI Powiatowego Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Koło 2019 [FOTO]

0
431
Prawie 60 wykonawców wystąpiło wczoraj, tj. w czwartek, 14 marca br., na scenie Miejskiego Domu Kultury w Kole, podczas XI Powiatowego Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Koło 2019, przeprowadzonego pod honorowym patronatem przewodniczącego Rady Miejskiej w Kole, Tomasza Sobolewskiego. Swoje umiejętności zaprezentowali wokaliści w trzech kategoriach wiekowych, z placówek oświatowych z całego powiatu kolskiego.
Po wysłuchaniu kilkudziesięciu polskich piosenek, jury udało się na naradę, która – jak przyznali sami sędziowie – była bardzo burzliwa. Ostatecznie jednak, po podliczeniu punktów, jakie przyznawali poszczególnym wykonawcom, okazało się, że w najmłodszej kategorii wiekowej, czyli klas I-III, pierwsze miejsce zajęła Marta Gostkowska. Druga nagroda przypadła Sebastianowi Mroczkowi, a trzecia – Idze Błaszczyk.
W kategorii klas IV-VI zwycięzcą okazała się Maja Żylińska, przed Aleksandrą Ostrowską i Natalią Andrysiewicz, natomiast w grupie najstarszych piosenkarzy, czyli uczniów klas VII-VIII i gimnazjum, najbardziej jurorów ujęło wykonanie Błażeja Gmyrka. Drugie miejsce przyznano Oldze Leszcz, a trzecie – Amelii Trafnej.
Sędziowie kilkunastu młodych artystów, we wszystkich kategoriach wiekowych, nagrodzili także wyróżnieniami.
Na koniec przyszedł czas na wręczenie głównego trofeum. Grand prix festiwalu, czyli statuetkę przewodniczącego Rady Miejskiej w Kole, z rąk Tomasza Sobolewskiego, odebrała Kinga Czupryńska, której towarzyszył zespół. – To był trudny wybór, ale ostatecznie jury postanowiło, by wyróżnić ten młody zespół. Podkreślenia wymaga to, że mają bardzo ładne stroje ludowe, a dodatkowym atutem była gra na flecie. To ostatecznie zdecydowało, że te młode osoby odbierają grand prix – powiedział Tomasz Sobolewski. Zwieńczeniem całości było wręczenie nagrody pozaregulaminowej, którą przyznał twórca Wartaków, dh Henryk Perzyński. Powędrowała ona do sióstr Gradomskich, i to one, wraz z gratulacjami, odebrały specjalny zestaw płyt Manufaktury Piosenki Harcerskiej Wartaki wraz ze śpiewnikami.
Jurorzy podkreślili, że każdy jest zwycięzcą, bo wszyscy prezentowali wysoki poziom, niemniej każdy z wykonawców zapewne czuje też, co mógł zrobić lepiej.
Poniżej galeria zdjęć z wręczenia nagród i zakończenia wczorajszego muzycznego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here