Śpiewali nie tylko w języku Williama Szekspira. 40 młodych wokalistów wzięło udział I Międzygminnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

0
518

I Międzygminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej odbył się w Miejskim Domu Kultury w Kole. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Powierciu, która wokalną rywalizację dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i klas gimnazjalnych przeprowadziła pod honorowym patronatem wójta gminy Koło. Pomysłodawczyniami przedsięwzięcia były nauczycielki języków obcych, Ewa Jabłońska i Iwona Botte-Marciniak.

W festiwalu wzięli udział uczniowie placówek oświatowych z Dąbia, Konina, Trzęśniewa, Kłodawy, Łubianki, Koła, Dębów Szlacheckich, Kościelca, Przedcza, Kiełczewa, Sokołowa, Powiercia, Barłóg, Wrzącej Wielkiej, Karszewa i Grzegorzewa.

Na wstępie 40 uczestników konkursu powitała dyrektor SP w Powierciu, Edyta Ostruszka, życząc wszystkim udanych prezentacji. Zaznaczyła przy tym, że nieważne są zajęte miejsca, ale sam fakt udziału w wydarzeniu. – Wszyscy jesteście zwycięzcami – powiedziała.

Rywalizacja przeprowadzona została w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI oraz VII i gimnazjalnych. Najpierw na scenie pojawili się młodsi, a po nich starsi soliści, którzy śpiewali wybrane przez siebie piosenki. W zdecydowanej większości były to przeboje anglojęzyczne. Nie brakło jednak kompozycji w języku francuskim, hiszpańskim i rosyjskim.

Nad przebiegiem konkursu czuwali jurorzy: Izabela Rybnik, Anna Koligot i Marcin Klaczyński, którzy dokonali oceny występów i przyznali nagrody.

W młodszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce wyśpiewała Monika Kukawka z SP nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie. Drugą nagrodę odebrała Karina Gradomska z SP im. Tony’ego Halika we Wrzącej Wielkiej, a trzecią – Julia Łęgoszewska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzegorzewie.

Spośród wykonawców z klas VII oraz II-III gimnazjum najbardziej komisji podobała się prezentacja Amelii Trafnej z SP nr 1 w Kole. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Stasiak z SP im. Władysława Umińskiego w Przedczu, a trzecia nagroda powędrowała do Natalii Pawlak z SP im. Jana Pawła II w Dąbiu.

Nagroda Specjalna Dyrektora Szkoły przyznana została Gabrieli Wszędybył z SP nr 3 im Kawalerów Orderu Uśmiechu w Koninie, a Nagrodę Specjalną Wójta Gminy Koło odebrała Marta Zielińska z SP im. Orła Białego w Powierciu.