Śpiewali nie tylko w języku Williama Szekspira. 40 młodych wokalistów wzięło udział I Międzygminnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

0
302

I Międzygminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej odbył się w Miejskim Domu Kultury w Kole. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Powierciu, która wokalną rywalizację dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i klas gimnazjalnych przeprowadziła pod honorowym patronatem wójta gminy Koło. Pomysłodawczyniami przedsięwzięcia były nauczycielki języków obcych, Ewa Jabłońska i Iwona Botte-Marciniak.

W festiwalu wzięli udział uczniowie placówek oświatowych z Dąbia, Konina, Trzęśniewa, Kłodawy, Łubianki, Koła, Dębów Szlacheckich, Kościelca, Przedcza, Kiełczewa, Sokołowa, Powiercia, Barłóg, Wrzącej Wielkiej, Karszewa i Grzegorzewa.

Na wstępie 40 uczestników konkursu powitała dyrektor SP w Powierciu, Edyta Ostruszka, życząc wszystkim udanych prezentacji. Zaznaczyła przy tym, że nieważne są zajęte miejsca, ale sam fakt udziału w wydarzeniu. – Wszyscy jesteście zwycięzcami – powiedziała.

Rywalizacja przeprowadzona została w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI oraz VII i gimnazjalnych. Najpierw na scenie pojawili się młodsi, a po nich starsi soliści, którzy śpiewali wybrane przez siebie piosenki. W zdecydowanej większości były to przeboje anglojęzyczne. Nie brakło jednak kompozycji w języku francuskim, hiszpańskim i rosyjskim.

Nad przebiegiem konkursu czuwali jurorzy: Izabela Rybnik, Anna Koligot i Marcin Klaczyński, którzy dokonali oceny występów i przyznali nagrody.

W młodszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce wyśpiewała Monika Kukawka z SP nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie. Drugą nagrodę odebrała Karina Gradomska z SP im. Tony’ego Halika we Wrzącej Wielkiej, a trzecią – Julia Łęgoszewska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzegorzewie.

Spośród wykonawców z klas VII oraz II-III gimnazjum najbardziej komisji podobała się prezentacja Amelii Trafnej z SP nr 1 w Kole. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Stasiak z SP im. Władysława Umińskiego w Przedczu, a trzecia nagroda powędrowała do Natalii Pawlak z SP im. Jana Pawła II w Dąbiu.

Nagroda Specjalna Dyrektora Szkoły przyznana została Gabrieli Wszędybył z SP nr 3 im Kawalerów Orderu Uśmiechu w Koninie, a Nagrodę Specjalną Wójta Gminy Koło odebrała Marta Zielińska z SP im. Orła Białego w Powierciu.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here