Służby ustalają przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia w komendzie w Kole

0
1032
policjant

Śledczy ustalają przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia w komendzie w Kole. W przestrzeni publicznej pojawiła się natomiast informacja, że policjant zmarł w szpitalu. Informacji tej nie potwierdziły jednak ani rzecznik KPP w Kole, ani konińskiej prokuratury. – O 4.00 rano kontaktowałam się z prokuratorem, który poinformował mnie, że funkcje życiowe rannego funkcjonariusza podtrzymuje aparatura medyczna. Nie mam informacji, że policjant nie żyje i nie potwierdzam jej – poinformowała dziś wczesnym rankiem rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie Aleksandra Marańda.

W sprawie prowadzone są dwa niezależne postępowania. Jedno prowadzi prokuratura, a drugie wewnętrzne służby kontrolne policji. Na razie niewiele ustalono, gdyż nie było bezpośrednich świadków zdarzenia – Byli tylko policjanci, którzy słyszeli odgłos wystrzału i gdy weszli do pomieszczenia, zobaczyli funkcjonariusza leżącego z raną wlotową głowy. Śledczy będą ustalać, co się wydarzyło. Tego dnia policjant pełnił służbę od 10.00 do 18.00. Przed 18.00 znajdował się w pokoju dla dzielnicowych. Drugi funkcjonariusz, z którym pełnił służbę, udał się do na górę komendy, by rozliczyć całą służbę, czyli oddać kluczyki od samochodu, dokumenty itp. i w tym momencie usłyszeli strzał – powiadomiła prok. Aleksandra Marańda.

Do sobotnich godzin rannych trwały oględziny miejsca zdarzenia. Prokurator przesłuchiwał osoby, które cokolwiek mogły wiedzieć w tej sprawie. Czynności mające na celu ustalić okoliczności i przyczyny tragicznego zdarzenia są w toku. Śledztwo będzie wszczęte w ciągu najbliższych dni, najpóźniej w poniedziałek. Na razie czynności prowadzone są przez Prokuraturę Rejonową w Kole. W najbliższych dniach powinny pojawić się informacje, z jakiego artykułu będzie wszczęte śledztwo, i która prokuratura będzie je prowadzić.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here