Ślubowanie strażaków w KP PSP w Kole

0
115

W świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole odbyła się uroczysta zbiórka z okazji ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy. Ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kole bryg. Krzysztof Żurawik, który powitał  w szeregach Państwowej Straży Pożarnej następujących  funkcjonariuszy: str. Mateusza Drążkowskiego i str. Daniela Sowińskiego.

Funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty ślubowania i podpisali akty ślubowania. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kole w swoim wystąpieniu zaznaczył, iż jest to bardzo uroczysty moment w życiu zawodowym, stanowiący symbol pełnego włączenia do cieszącej się społecznym uznaniem służby i wzmacnia świadomość własnej tożsamości zawodowej.

Uroczysta zbiórka była również doskonałą okazją, aby podziękować i pogratulować  mł. ogn. Radosławowi Rossie tytułu „Bohater walki z COVID-19”, a także ogn. Mariuszowi Łuczakowi, mł. ogn. Radosławowi Rossa, mł. ogn. Waldemarowi Stępińskiemu i st. sekc. Karolowi Łukaskiemu za gotowość do pracy przy zwalczaniu epidemii COVID-19 w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Na koniec Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kole złożył podziękowania  mł. asp. Konradowi Siwińskiemu, który wchodząc w skład modułu GFFFV Poznań, walczył z pożarami lasów w Grecji. Funkcjonariusz ten wykazał wzorową postawę, odwagę i ofiarność.

źródło i zdjęcie: KP PSP w Kole