Slalom ciągnikiem między pachołkami, czyli I Międzyszkolny Konkurs pn. „Młody Mechanizator na Medal”

0
331

Po raz pierwszy w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu odbył się międzyszkolny konkurs pn. „Młody Mechanizator na Medal”, skierowany do uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum. Do rywalizacji stanęła młodzież z siedmiu placówek: Szkoły Podstawowej w Dobrowie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbiu, Szkoły Podstawowej w Trzęśniewie, Szkoły Podstawowej im. Idei Olimpijskiej w Sokołowie, Szkoły Podstawowej w Chodowie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu.

Po uroczystym powitaniu wszystkich zgromadzonych przez dyrektora, Marka Sobolewskiego, piętnastu uczniów przystąpiło do pierwszego etapu konkursu. Był nim test wiedzy rolniczej, składający się z 40 pytań. Na jego rozwiązanie uczestnicy mieli 45 minut.

Po zakończeniu części teoretycznej i krótkiej przerwie na posiłek, przyszedł nas na konkurencje praktyczne. Należały do nich: slalom ciągnikiem rolniczym między pachołkami, uzupełnienie ciśnienia powietrza w oponie, rzut obuwiem na odległość oraz dokręcanie nakrętki.

Po podsumowaniu punktacji, komisja konkursowa wyłoniła najlepszych uczestników. Pierwsze miejsce zajął Eryk Kaj ze Szkoły Podstawowej w Trzęśniewie (88 punktów), drugie – Jakub Komodziński ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu (85 punktów), a trzecie – Paweł Spadek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu (84 punkty).

Uczniowie, którzy stanęli na podium, zostali nagrodzeni statuetkami, voucherami o wartości 100 zł na przegląd lub diagnostykę pojazdu, gadżetami oraz dyplomami. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Wszystkim opiekunom młodzieży wręczono podziękowania. Specjalną nagrodę w postaci vouchera odebrał też Mirosław Zagozda, dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzęśniewie, do której uczęszcza zwycięzca konkursu.

źródło i zdjęcia: ZSCKR w Powierciu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here