„Serenada” na scenie MDK-u! Już po premierze! [FOTO]

0
792

Długo wyczekiwana, ale warto było poczekać. „Serenada” Sławomira Mrożka zagościła na scenie, a publiczność głośno oklaskiwała aktorów podczas premiery, która dziś odbyła się w sali Miejskiego Domu Kultury w Kole. Mieszkańcy kurnika oraz przybysz z lasu zyskali przychylność publiczności, a gdy do aktorskich umiejętności dołożymy tango Koguta ze Śmiercią, światło oddające nastrój nocy, scenografię i kostiumy, otrzymamy interesujące widowisko, kontynuujące dobre tradycje kolskiego teatru.

Teraz „Serenada”. A wcześniej…

Warto przypomnieć, że to już kolejne przedsięwzięcie artystyczne, a ostatnie dwa to „Popychadło” oraz „Polowanie na męża”.

Spektakl wyreżyserowała i nad ruchem scenicznym czuwała Aneta Piorun. O muzykę zadbał Marcin Klaczyński, a o światło Roman Włodarczyk. Scenografię i kostiumy przygotował zespół teatralny pod okiem Karoliny Chodorowskiej. W role bohaterów wcielili się Agata Dziedziczak, Bernadetta Książkiewicz, Aneta Gorzkowska, Konrad Madej, Jarosław Kołodziejek, Julia Matłoka, Katarzyna Nuszkiewicz, Kinga Tomczyk, Lidia Klimczak, Weronika Walczak, Rafał Łukaszewski i Marek Opach.
Zatem za nami premiera, ale reżyser Aneta Piorun już zapowiedziała kolejne przedstawienie.

Przy okazji premiery ogłoszone zostały wyniki dwóch konkursów plastycznych. Pierwszy na plakat do „Serenady”, a drugi na logo Kolskiego Teatru Otwartego im. Czesława Freundenreicha w Kole. Oba wygrał uczeń Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu, Marcin Derda.
Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszej premiery.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here