Seicento z prędkością 112 km/h w terenie zabudowanym

0
82

Policjanci kolskiej drogówki codziennie zatrzymują kierujących, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego i za nic mają ograniczenia prędkości. Ich agresja oraz zachowania na drogach stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W studzeniu emocji kierowców, którzy lekceważą przepisy drogowe i zagrażają innym, policjantom pomaga m.in. radiowóz wyposażony w wideorejestrator. W miniony czwartek przekonał się o tym 43-letni mieszkaniec gminy Babiak.

Policjanci patrolowali drogę wojewódzką nr 263 na terenie gminy Babiak. Kilkadziesiąt minut po godzinie 9.00, w miejscowości Mostki-Kolonia, zauważyli fiata seicento, którego prędkość od razu wydawała się policjantom zbyt duża. Wykonany pomiar tylko to potwierdził. Kierujący pędził z szybkością 112 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Niebezpieczna jazda została zakończona przez mundurowych. Nieodpowiedzialny 43-latek otrzymał mandat i 10 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci obligatoryjnie zatrzymali kierującemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here