Ruszyła Kolska Liga Halowej Piłki Nożnej. W stawce 8 ekip

0
83

W hali sportowej przy ulicy Szkolnej, w minioną niedzielę, ruszył kolejny, już jedenasty, sezon Kolskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Tym razem do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn. Niektórzy mogą powiedzieć, że tylko 8 ekip, jednak patrząc na obecną sytuację należy zaznaczyć, że aż osiem. Znaczną część stanowią drużyny, które występowały w poprzednim sezonie, a wśród nich Plejada – obecny mistrz, Balu 30 Company, Zjednoczeni Niechcący, OKS Tulipanowa i Błękitni Koło. Stawkę uzupełniają debiutanci: Byle jak ale gromy, GKS Osiek Wielki oraz Pamiętamy o Tobie.

Analizując składy poszczególnych ekip, zauważyć można, że sporą grupę stanowią piłkarze zrzeszeni w lokalnych klubach sportowych. Są zawodnicy reprezentujący zespoły A klasy czy klasy okręgowej, ale są również piłkarze z piątych i czwartych lig regionalnych. Zapowiada się więc zacięta rywalizacja na wysokim poziomie. Trudno zatem wytypować zdecydowanego faworyta. Plejada, Balu 30 Company a może Zjednoczeni Niechcący? Nowe drużyny też wydają się mocne.

Po niedzielnych dwóch kolejkach z pewnością wskazać można na drużynę Balu 30 Company, która rozpoczęła rozgrywki od dwóch pewnych zwycięstw. W pierwszym meczu ograła Plejadę, w drugim OKS Tulipanową. Oba stosunkiem 2:0. Oba małym nakładem sił bez forsowania tempa. Z kolei Plejada, po słabym pierwszym spotkaniu, w następnym pokazała doświadczenie i skrupulatnie wykorzystując błędy nowicjuszy z Osieka Wielkiego, wygrała 3:1. Kolejny z faworytów ekipa Zjednoczonych, w niedzielę, jeszcze w niepełnym składzie, rozbiła OKS Tulipanową 5:2. Z dobrej strony zaprezentował się jeden z beniaminków – Pamiętamy o Tobie, który w dwóch kolejkach zebrał 4 punktu.

Następne rozgrywki odbędą się już w najbliższą niedzielę. Tym razem w pełnym składzie, gdyż do rozgrywek przystąpi trzeci z beniaminków Byle jak ale gromy. Drużyna ta może niejednemu napsuć krwi. Większość składu stanowią zawodnicy MKS Dąbie. Tym bardziej, że drużyna Byle jak ale gromy jest już ograna na halowych turniejach, a ostatni występ w hali MOSiR – IX turnieju Malinowej Mamby – zakończyła na drugim miejscu. Niestety, ze względu na panującą pandemię, rozgrywki Kolskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej odbywają się bez udziału publiczności. Poniżej prezentujemy wyniki i tabele po pierwszych dwóch kolejkach.

DRUŻYNA

DRUŻYNA

WYNIK

OKS TULIPANOWA

*

ZJEDNOCZENI NIECHCĄCY

2:5

BALU 30 COMPANY

*

PLEJADA

2:0

GKS OSIEK WIELKI

*

PAMIĘTAMY O TOBIE

2:2

OKS TULIPANOWA

*

BALU 30 COMPANY

0:2

PAMIĘTAMY O TOBIE

*

BŁĘKITNI KOŁO

2:1

PLEJADA

*

GKS OSIEK WIELKI

3:1

MIEJSCE

DRUŻYNA

MECZE

PUNKTY

BRAMKI

1

BALU 30 COMPANY

2

6

4:0

4

PAMIĘTAMY O TOBIE

2

4

4:3

2

PLEJADA

2

3

3:3

3

ZJEDNOCZENI NIECHCĄCY

1

3

5:2

7

GKS OSIEK WIELKI

2

1

3:5

5

OKS TULIPANOWA

2

0

2:7

6

BŁĘKITNI KOŁO

1

0

1:2

8

BYLE JAK ALE GROMY

0

0

0:0

źródło i plakat: MOSIR w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here