Rozpoczęło się od napadu i kradzieży kufra ze skarbem…

0
235

To była wymagająca dużego zaangażowania fizycznego i umysłowego zabawa. Mowa o Terenowej Grze Miejskiej „W-KOŁO NIEPODLEGŁEJ”, zorganizowanej przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole. Odbyła się ona w minioną sobotę, 12 maja, a autorem tego przedsięwzięcia, wpisanego w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, był Dariusz Rekosz, pisarz i animator kultury.

Patronat honorowy nad grą objęli zastępca burmistrza Koła, Elżbieta Modrzejewska, oraz starosta kolski, Wieńczysław Oblizajek, a w organizację wydarzenia włączyli się Klub Seniora Trzecia Zmiana, Kolscy Patrioci, Komenda Powiatowa Policji w Kole, Państwowa Straż Pożarna w Kole, Stowarzyszenie Kolanie, Stowarzyszenie Młodzieżowy Klub Sportowy „Brdów” i Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą. W konkurencji udział wzięły cztery drużyny, liczące od 2 do 4 osób: MKS „Brdów”, „Skrzaty”, „Tropiciele i „Tubylcy”.

Gra rozpoczęła się o godzinie 10.00 spektakularnym napadem i kradzieżą kufra pełnego skarbów. Napad, który wywołał dużą konsternację, sprowokował uczestników gry do pościgu. Zadaniem zespołów było poruszanie się pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi, w których znajdowali się strażak Kajetan, Rzymianin Juliusz, policjant Konrad i lekarka Elżbieta, oraz wykonywanie następujących po sobie zadań, wynikających ze scenariusza oraz wskazówek otrzymywanych na bieżąco.

Zespoły poruszały się po trasie gry pieszo. Nie mogły korzystać z samochodów, skuterów, rowerów oraz jakichkolwiek innych pojazdów, w tym także rolek, deskorolek, wrotek i jeździków. W czasie gry obowiązywał bezwzględny nakaz przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Uczestnicy mogli korzystać z telefonów komórkowych, tabletów, aparatów fotograficznych oraz zasobów internetowych we własnym zakresie.

Celem gry było rozszyfrowanie hasła głównego, na podstawie rozwiązania otrzymywanych w trakcie przebiegu gry zagadek i dostarczenie go w odpowiednim czasie do sztabu gry, który znajdował się w punkcie końcowym, czyli przed ratuszem. Zwycięzcy zostali wyłonieni niezwłocznie po jej zakończeniu, po godzinie 15.00.

Pierwsze miejsce wywalczył zespół MKS „Brdów”, który w najkrótszym czasie dostarczył do prawidłowo wypełnioną kartę główną wraz z rozszyfrowanym hasłem oraz wszystkie karty zadań cząstkowych. Tuż za mini pojawiał się zespół „Skrzatów”. Trzecie miejsce zajęli „Tubylcy”. Na czwartym miejscu znalazła się grupa „Tropicieli”.

Każda z drużyn, która pokonała ponad 15-kilometrową trasę, otrzymała nagrody ufundowane przez organizatora, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski oraz sponsorów.

źródło i zdjęcia: PiMBP w Kole


Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here