Rozmawiali z młodzieżą także o reakcjach na akty przemocy

0
296

Policjanci kolskiej komendy spotkali się z uczniami Specjalnego Ośrodku Szkolno- Wychowawczego w Kole. Podczas wizyty podkom. Przemko Chudykowski poruszył zagadnienia z zakresu przemocy rówieśniczej, natomiast asp. Mariusz Rumiejowski rozmawiał z najmłodszymi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole spotkali się z uczniami uczęszczającymi do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Uczniom starszych klas podkom. Przemko Chudykowski przekazał informacje dotyczące konsekwencji prawnych zachowań agresywnych w stosunku do swoich rówieśników oraz niezgodnych z prawem postępowań wobec innych osób. Policjant wskazał sposoby reakcji w sytuacji doznawania przemocy oraz opisał sposoby radzenia sobie ze stresem. Ponadto zwrócił uwagę na respektowanie norm poprawnego zachowania w relacjach uczeń-nauczyciel.

Natomiast profilaktyk asp. Mariusz Rumiejowski utrwalił najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, do czego wykorzystał rozwijające wyobraźnię miasteczko umiejętności drogowych. Dzięki tym atrybutom, maluchy mogły wcielić się w rolę pieszego i kierującego. Dzieci uczyły się, którą stroną jezdni ma obowiązek poruszać się pieszy, jak należy zachować się na przejściu oraz jak rozpoznawać na nim sygnały świetlne. Z kolei „mali kierowcy” mieli obowiązek stosowania się do znaków drogowych i zwracać szczególną uwagę na pieszych. Zabawa sprawiała dzieciom ogromną radość, przez co maluchy bardzo chętnie aktywnie uczestniczyły w symulowanych sytuacjach na drodze.

źródło i zdjęcia: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here