Rolnicy z powiatu kolskiego nagrodzeni i wyróżnieni [FOTO]

0
481
DSC04554

Rozstrzygnięta została kolejna edycja konkursu na najlepszego rolnika roku powiatu kolskiego. Jej organizatorem był zarząd Powiatu Kolskiego oraz Rada Powiatowa Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Kole. – Laureaci posiadają gospodarstwa reprezentujące bardzo wysoki poziom produkcji, stosujące nowoczesne technologie oraz wykazujące się dobrą i sprawną organizacją pracy. Gratujemy dobrych wyników i życzymy sukcesów – powiedział przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Marek Świątek. – Celem konkursu jest promocja najbardziej przedsiębiorczych i innowacyjnych rolników, a także podkreślenie roli, jaką rolnictwo odgrywa w gospodarce powiatu – dodał reprezentujący WIR Henryk Krygier. – Kapituła powołana przez zarząd Powiatu Kolskiego dokonała oceny formalnej i merytorycznej zgłoszonych kandydatur. Przeprowadziła wizytację i ocenę gospodarstw na podstawie przyjętych kryteriów. Po dokonaniu analiz podstawiła przyznać trzy równorzędne nagrody dla najlepszego gospodarstwa o kierunku produkcji bydła mlecznego, najlepszego gospodarstwa w kierunku innowacyjnych rozwiązań w gospodarstwie rolnym oraz najlepszego gospodarstwa ekologicznego. Ponadto kapituła przyznała dwa wyróżnienia dla gospodarstw, które wykazują się szczególnymi osiągnięciami – dodał Henryk Krygier, a laureatów zaprezentował przewodniczący kapituły Łukasz Królasik.

Trzy równorzędne nagrody otrzymali Aneta i Wojciech Trębaccy z miejscowości Dąbrowa w gminie Koło, Tomasz Leszczyński z miejscowości Łążek w gminie Kłodawa oraz Małgorzata i Zbigniew Olejniccy z Dębów Szlacheckich w gminie Osiek Mały. Wyróżnienia natomiast trafiły do Ilony i Piotra Dopierałów z Łączewnej w gminie Przedecz oraz Macieja Zająca z rodziną z Kiełczewka w gminie Grzegorzew.

W uroczystości wręczeniu nagród laureatom uczestniczyli m.in. poseł na Sejm RP Leszek Galemba, przedstawiciel Wielkopolskiej Izby Rolniczej Henryk Krygier, kierownik placówki terenowej KRUS-u Monika Banasiak, starosta kolski Robert Kropidłowski oraz samorządowcy gmin powiatu kolskiego i zaproszeni goście, którzy gratulowali laureatom i wyróżnionym dotychczasowych wyników, a także życzyli kolejnych osiągnięć i satysfakcji z wykonywanej pracy. – Tytuł Powiatowego Rolnika Roku to wielki zaszczyt. Gratuluję wszystkim wyróżnionym. Jesteście państwo młodymi ludźmi, a wasze inwestycje przyczyniają się do rozwoju naszego powiatu i regionu. Rolnictwo to bezpieczeństwo żywnościowe i wszyscy jesteśmy wam wdzięczni za waszą pracę – powiedział poseł Leszek Galemba.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here