Robili zdjęcia Ziemi z kosmosu

0
64

Nauczyciele Zespołu Szkół w Brdowie nawiązali współpracę z Klubem Młodych Odkrywców – Kolska Wyspa. Pierwszym jej efektem było spotkanie z Michałem Kazimierczakiem i Jarosławem Gałązką, które odbyło się w brdowskiej szkole. Uczestniczyła w niej reprezentacja uczniów oraz nauczycieli. W trakcie spotkania goście zaprezentowali projekt EARTHKAM, realizowany od 2012 roku. Związany jest on z wykonywaniem zdjęć Ziemi z kosmosu. Za pomocą specjalnych kodów udostępnionych przez NASA i przy wykorzystaniu kamer na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która krąży nad Ziemią, uczniowie i nauczyciele wykonali kilkadziesiąt zdjęć Ziemi z kosmosu. Fotografie zostaną przesłane ze stacji do NASA, a następnie udostępnione nieodpłatnie ich autorom. Najciekawsze ujęcia Ziemi zostaną w przyszłości pokazane na specjalnej wystawie w szkole.

Projekt będzie kontynuowany w przyszłości. Brdowska szkoła będzie także uczestniczyć w innych „kosmicznych” projektach, które będą realizowane wspólnie z młodymi odkrywcami w Kole. – Robienie zdjęć Ziemi z kamer ISS to bardzo ekscytujące działanie. Można wybrać sobie ulubiony zakątek Ziemi, akurat dostępny, i zrobić zdjęcie. Nie spodziewałem się, że to może być aż tak wciągające. W przyszłości chcemy wciągnąć w te działania więcej uczniów i nauczycieli a może także i rodziców. Mamy w projekcie inne wspólne działania, które przybliżą uczniom najnowsze technologie kosmiczne – powiedział dyrektor szkoły, Dariusz Racinowski.

źródło i zdjęcia: ZS w Brdowie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here