Rewitalizacja zlewni mleka w Dąbiu! Dwa miliony na ten cel!

0
216
DSC
DSC

Rewitalizacja zlewni mleka w Dąbiu! Ponad dwa miliony na ten cel! To najnowsze wieści z nadnerzańskiej gminy. Wczoraj, tj. 21 maja br., dokumenty podpisali marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak i burmistrz Tomasz Ludwicki. To efekt starań dąbskich samorządowców o pozyskanie dofinansowania na ważny cel kulturalny i społeczny.

Środki pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. – Projekty rewitalizacyjne są niezwykle ważne dla Wielkopolski, a dla społeczności Dąbia ten projekt będzie niezwykle istotny, bo przewróci życie pewnej części miasta i nada jej nowy charakter oraz przygotuje do aktywności społecznej. Wiemy, że plany związane są ze spółdzielnią socjalną i centrum aktywności społecznej. Obiekty dawnej zlewni mleka zostaną całkowicie przebudowane pod te potrzeby – powiedział wczoraj w Dąbiu marszałek Marek Woźniak.

Rewitalizacja zlewni mleka w Dąbiu! Na co konkretnie ponad 2 miliony?

Program rewitalizacji zakłada kompleksowy remont, termomodernizację i wymianę wszystkich instalacji, wraz z zagospodarowaniem terenu zlewni w Dąbiu. Trzy nowe budynki będą podzielone na części magazynową, garażową i aktywizacji osób starszych, a  obiekt laboratoryjno-biurowy przeznaczony zostanie na miejsce aktywizacji kulturalno-społecznej. – Chcemy, by swoje miejsce w tej przestrzeni znalazło Towarzystwo Przyjaciół Dąbia, by było tam miejsce na wystawy, dzielenie się swoimi pasjami, spotkania i zebrania. Pragniemy też, aby lokalni przedsiębiorcy, którzy nie dysponują własną przestrzenią biurową, mieli miejsce się spotkać z kontrahentami, a docelowo także, aby spółdzielnia „Ale Smacznie” mogła realizować swoje zamówienia i zlecenia – dodał burmistrz Tomasz Ludwicki.

Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2019 roku. Kwota dofinansowania to dokładnie 2.270.000 zł. Stanowi ona 85 procent wartości przedsięwzięcia. Pozostałą część pokryje gmina Dąbie. To druga co do wysokości dotacja, jaką udało się pozyskać nadnerzańskiemu samorządowi. Nieco większa zasiliła konto w związku z budową Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Marszałek Woźniak pogratulował przyznania środków, zaznaczając, że był to jeden z trudniejszych konkursów. Gmina Dąbie zajęła w nim 11. miejsce na 91 projektów.

Więcej informacji z gminy Dąbie – kliknij TUTAJ

Materiał wideo z tego wydarzenia na fanpage’u gminy Dąbie na FB – kliknij TUTAJ