Remont mostu przebiega zgodnie z harmonogramem

0
126
DSC08518-1

Starosta Robert Kropidłowski odwiedził gminę Grzegorzew, by na terenie prowadzonej przez Powiat Kolski budowy mostu w Barłogach spotkać się z samorządowcami oraz wykonawcami prac. Tego dnia miał miejsce częściowy odbiór zadania z udziałem m.in. przedstawicieli firmy prowadzącej roboty budowlane, dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Kole oraz inspektora nadzoru inwestorskiego. Oceniono, że prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem i bez zakłóceń. Zaawansowanie robót pozwala mieć nadzieję, że przyjęty termin zakończenia przedsięwzięcia będzie dotrzymany. Przypomnijmy, że remont potrwa do 15 grudnia br.

Starosta wyraził zadowolenie ze stopnia realizacji zadania oraz faktu prowadzenia kolejnej, po moście w Grzegorzewie, inwestycji w tej gminie, co w efekcie, w zdecydowany sposób, poprawi warunki lokalnego, jak i ponadlokalnego, ruchu komunikacyjnego.

Całkowita wartość inwestycji opiewa na 2 644 740 zł. W kwocie tej znajdują się dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w wysokości 1 194 740 zł, środki finansowe Powiatu Kolskiego – 870 000 zł oraz wkład gminy Grzegorzew – 580 000 zł. W 2019 roku z budżetu gminy na budowę mostu w Barłogach przeznaczono 117 375,86 zł.

Czytaj więcej o inwestycji – TUTAJ

źródło i zdjęcia: Urząd Gminy w Grzegorzewie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here