Rekordzista miał 3,5 promila alkoholu w organizmie

0
76
317-192474-—-kopia

Funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie kolskim zatrzymali dwóch kierowców, którzy kierowali swoimi samochodami w stanie nietrzeźwości. Kolejny prowadził auto pod wpływem narkotyków.

Do pierwszego zatrzymania doszło 23 maja, tuż po godzinie 1.00, przez policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Tuż po godzinie 1.00, na ulicy Szpitalnej w Kole, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Zachowanie kierowcy wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. W związku z tym mundurowi dokonali dokładnego sprawdzenia pojazdu i osoby. Przy 29-latku znaleźli zawinięte w papier białe kryształki. Wstępne badanie wykazało, że jest to środek psychotropowy w postaci metamfetaminy. Przeprowadzone badanie kierującego potwierdziło przypuszczenia policjantów, że mieszkaniec Koła prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. 31-latek odpowie zarówno za posiadanie, jak i kierowanie pod wpływem środka psychoaktywnego.

Do kolejnego zatrzymania nieodpowiedzialnego kierującego doszło tego samego dnia w godzinach wieczornych na terenie gminy Grzegorzew. Tam 26-latek swoim peugeotem jechał, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się jednak mieszkaniec gminy Kłodawa. 34-latek był tak pijany, że kompletnie nie panował nad pojazdem. W Kłodawie uderzył w bok pojazdu, który jechał w przeciwnym kierunku. Mimo to nie zatrzymał się i postanowił kontynuować jazdę. Dopiero przed swoją posesją wysiadł z samochodu. Nic dziwnego, że mężczyzna miał problemy z odpowiednim zachowaniem się na drodze, gdyż badanie stanu jego trzeźwości wykazało blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Dwaj zatrzymani kierowcy pod wpływem alkoholu odpowiedzą za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, natomiast 26-latek za jazdę pod wpływem środków psychotropowych. Grozi im do 2 lat więzienia, co najmniej 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, świadczenie pieniężne w kwocie co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here