Ratusz w Dąbiu przechodzi renowację!

0
97

Ratusz w Dąbiu przechodzi renowację. Prace rozpoczęły się w kwietniu i potrwają do końca lipca 2019 roku.

Ratusz w Dąbiu otrzymał dofinansowanie

Do końca lipca 2019 roku zrealizowana zostanie inwestycja polegająca na renowacji budynku Ratusza Miejskiego w Dąbiu. Zadanie jest współfinansowane w ramach operacji „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”, „Kształtowanie przestrzeni publicznej” oraz „Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego”, w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ramach przedsięwzięcia zostanie wykonanych wiele prac. To m. in. renowacja elewacji, konstrukcji więźby dachowej oraz remont pokrycia dachu i wieży. Ponadto zaplanowano renowację oficyn i zagospodarowanie terenu wokół ratusza. Powstanie też pochylnia dla osób niepełnosprawnych, a całość objęta zostanie monitoringiem.

Umowa z wykonawcą podpisana podpisana została na kwotę 964 388,88 zł, z czego 495 593, 00 zł stanowi dofinansowanie.

Przypomnijmy. Dąbski ratusz jest siedzibą władz samorządowych. Obiekt znajduje się na placu Mickiewicza, naprzeciwko kościoła pw. Świętego Mikołaja. Jego wzniesienie datowane jest na drugą dekadę XIX wieku.

źródło i zdjęcia; Urząd Miejski w Dąbiu

O innych wydarzeniach z gminy Dąbie czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here