Radni znacząco obniżyli wynagrodzenie burmistrzowi Koła

2
443

Na wniosek radnego Michała Piaseckiego, Rada Miejska w Kole zmieniła uposażenie burmistrza Koła. Wniosek wraz z obszernym uzasadnieniem, wyszedł z nowo powstałego ugrupowania Pokolenie 2018+. Chodzi oczywiście o zmniejszenie wynagrodzenia kolskiego włodarza, które aktualnie wynosi 12.358 zł brutto. – Według mnie pan burmistrz nie zasłużył na tak wysokie wynagrodzenie od samego początku. Zrobiliśmy wielki błąd, że daliśmy je od razu z „górnej półki”, więc teraz chciałbym to naprawić – mówił radny Piasecki.

W toku dyskusji padały pytania, czy zmniejszanie wynagrodzenia w czasie, gdy włodarz jest zawieszony w czynnościach, ma sens, ale – jak podał rajca Sebastian Kuty – jednym z argumentów może być fakt, że dziwnie wyglądałoby w dokumentach, że burmistrz w aktualnej sytuacji, ma ustalone tak wysokie uposażenie. Nieco dalej w dywagacjach poszła radna Elżbieta Tamborska, mówiąc, że może być tak, że włodarz wróci, a jej zdaniem, oceniając jego pracę, pobierana przez niego pensja powinna być najniższa, jaka przysługuje osobie zajmującej to stanowisko. 

Radny Florian Olejniczak był wyrazicielem opinii, że lepiej zmiany wprowadzić późno, niż nie zrobić tego wcale, a rajca Sobolewski – w charakterystycznym dla swoich wypowiedzi kąśliwym, ciętym języku dodał, że pan burmistrz sobie na to zapracował. W jego opinii uchwała jest jak najbardziej zasadna. – Ma ona na celu oszczędność i racjonalizację wydatków w nowym roku, gdyby pan burmistrz do nas wrócił, czego mu serdecznie życzymy, bo jest tyle ważnych spraw i tematów, o których chcielibyśmy porozmawiać – powiedział.

Radna Izabela Nuszkiewicz natomiast wspomniała, że procedowana uchwała jest wyrazem niezadowolenia, rozgoryczenia, zażenowania i wstydu, że radni musieli uczestniczyć w tym wszystkim, co się w ostatnich miesiącach działo.

Ostatecznie 16 rajców, czyli wszyscy, którzy w danym momencie znajdowali się w sali konferencyjnej, podniosło ręce za przyjęciem uchwały w zaproponowanym kształcie.

Zatem, zgodnie z zapisami, nowe uposażenie włodarza, najniższe, jakie przysługuje na tym stanowisku, w kwocie 6.900 zł brutto, będzie obowiązywać od 1 kwietnia 2018 roku.

Jest                                                                       Będzie

6.000 zł      Wynagrodzenie zasadnicze              4.500 zł

1.970 zł          Dodatek funkcyjny                         500 zł

3.188 zł            Dodatek specjalny                     1.000 zł

1.200 zł        Za wieloletnią pracę                          900 zł

(wszystkie kwoty brutto)

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here