Puchary i medale w drugim starcie Grand Prix Koło 2021 wręczone!

0
391

Zakończył się drugi start w ramach tegorocznego Grand Prix Koło. Dziś biegacze oraz miłośnicy nordic walkingu walczyli o puchar prezesa firmy Wood Mizer. Biegacze mieli do pokonania 10 km po nadwarciańskim wale, a chodziarze – 5 km. Na starcie ustawiło się 107 biegaczy i 31 chodziarzy.

W biegu, w kategorii mężczyzn zwyciężył Taras Kulai (Triton Konin) z czasem 36 minut i 39 sekund. Drugi linię mety minął Marcin Wojewoda (Koło Biega) – 37 minut i 30 sekund, a najniższy stopień podium zajął Krzysztof Nowosielski (MKS Run Team Dąbie) z czasem 37 minut i 56 sekund.

Wśród kobiet najszybsza okazała się Michalina Walczak (No Name Team), która trasę pokonała w 42 minuty i 26 sekund. Srebro przypadło Justynie Wałowskiej z tej samej drużyny, która do mety przybiegła po 42 minutach i 56 sekundach. Trzecie miejsca natomiast zajęła Andżelika Niklewicz z MLUKS-u Triathlon Koło, która dziś na pokonanie 10 km potrzebowała 43 minut i 10 sekund.

W nordic walkingu, z grona startujących mężczyzn, najszybciej na mecie zameldował się Marcin Radomski (Biegam w Sfetsze) – 34 minuty i 44 sekundy. Drugi był Szymon Sypniewski (Geberit Team) – 36 minut i 50 sekund, a trzeci – Marcin Żurawik (New4You Team) – 37 minut i 13 sekund.

W grupie pań jako pierwsza przyszła Agnieszka Mielecka (KS Idmar Racing Team) – 34 minuty i 52 sekundy. Na niższym stopniu podium stanęła Kamila Kolberg (Kijkowe Trzemeszno) – 37 minut i 15 sekund, a trzecia lokata przypadła Małgorzacie Safandowskiej (WKB Maratończyk Parakulos Kowal) – 37 minut i 19 sekund.