Puchar Polski Młodzików w Korfballu dla Maratończyka Koło!

0
318

Po sukcesach juniorów i juniorów starszych Maratończyka Koło w rozgrywkach o Puchar Polski, również kolscy korfballiści, startujący w najmłodszej grupie wiekowej U13, zdobyli Puchar Polski.

W hali w Międzyborowie (woj. mazowieckie), wczoraj, tj. 26 maja, odbył się turniej finałowy Pucharu Polski w kategorii młodzików. Zawodnicy kolskiego Maratończyka rozegrali doskonały turniej, wygrywając wysoko wszystkie spotkania, co pozwoliło im sięgnąć po puchar w swojej kategorii wiekowej.

Jest to już trzecie tegoroczne trofeum korfballistów z naszego miasta. Wcześniej kolanie zdobyli puchary w kategorii juniorów (U16) i juniorów starszych (U19).

Zawodnicy Maratończyka pokonali kolejno zespoły: Olympic 2 Słupia 11:2, UKS Międzyborów 17:1, Cirkus 1 Konstancin 9:2, UKS Warszawa Wesoła 15:4, Olympic 1 Słupia 8:4, Cirkus 2 Konstancin 15:0 oraz swoich kolegów z drugiego zespołu Maratończyka 9:3. W całym sezonie młodzicy Maratończyka Koło rzucili swoim rywalom 169 koszy, tracąc zaledwie 28.

Skład Maratończyka Koło: Amelia Kolasa, Wiktoria Ziółkowska, Dominika Szczecińska, Emilia Kraśna, Cyprian Michalak, Łukasz Gębka, Tymoteusz Lewicki, Paweł Bartosik. Trener: Waldemar Pietrzak.

źródło i zdjęcia: Waldemar Pietrzak: Maratończyk Koło