Przydrożne dekoracje, niczym drogowskazy, kierowały gości na dożynki w Krzewie [WIDEO]

0
745
Krzewo było gospodarzem dożynek w gminie Dąbie. Atmosferę świętowania można było już poczuć, jadąc na miejsce uroczystości. Organizatorzy zadbali o to, by goście czuli się świetnie, zanim jeszcze dojechali do wiejskiej świetlicy. Pomysłowe dekoracje – i to kilka sztuk – były niczym drogowskazy.
Ceremonia Święta Plonów rozpoczęła się korowodem pocztów sztandarowych i ustawieniem wieńców dożynkowych. Potem zebrani wzięli udział we mszy świętej w intencji rolników, a po niej nastąpił rytuał łamania się chlebem.
Podziękowania gospodarzom za ich trud złożyli m.in. burmistrz Dąbia, Tomasz Ludwicki, przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbiu Zenon Wasiak oraz wicestarosta kolski Marek Banaszewski.
W konkursie na najpiękniejszy wieniec wygrały panie z Krzewa, ale wszystkie dekoracje zostały pochwalone i wyróżnione. Miłym akcentem – szczególnie dla działaczy klubu piłkarskiego w Karszewa – było podziękowanie złożone im przez dąbskiego włodarza oraz wręczone koszulki.
W części artystycznej przed zebranymi na placu przy świetlicy wiejskiej w Krzewie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Karszewie, zespół Nadnerzanki oraz orkiestra dęta.
Całość zwieńczyła zabawa taneczna.
Poniżej materiał filmowy oraz galeria zdjęć. Zapraszamy!

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here