Przewoził blisko 150 kg nielegalnego tytoniu

0
130

Kolscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który posiadał tytoń bez znaków skarbowych akcyzy. Wpadł podczas kontroli drogowej. W samochodzie przewoził worki z blisko 150 kilogramami krajanki tytoniu. Straty Skarbu Państwa wstępnie oszacowano na ponad 110 tysięcy złotych. Za naruszenie przepisów karno-skarbowych mężczyzna odpowie przed sądem.

W Lisicach, na terenie gminy Dąbie, 2 czerwca br., po godzinie 9.00, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Chrysler, którego kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Kierującym okazał się 41-letni mieszkaniec Grudziądza. Za wykroczenie, którego się dopuścił, został ukarany mandatem, a na jego konto trafiło 8 punktów.

Policjanci dokładnie sprawdzili pojazd, którym poruszał się 41-latek i w bagażniku znaleźli 10 worków, w których znajdowała się krajanka tytoniu bez znaków skarbowych akcyzy. W sumie zabezpieczono blisko 150 kilogramów nielegalnego tytoniu. Straty Skarbu Państwa wstępnie oszacowano na ponad 110 tysięcy złotych z tytułu nieopłaconego podatku. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, m.in. skąd pochodził zabezpieczony towar i gdzie miał trafić.

Mężczyzna natomiast, za popełniony czyn, odpowie przed sądem. W świetle przepisów karno-skarbowych grozić mu może grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here