Przedszkolaki zaglądały w zakamarki Miejskiego Domu Kultury

0
89
Przedszkole-w-MDK-6-W-pracowni-plastycznej
cof

Przez trzy październikowe przedpołudnia przedszkolaki z „Kółka Graniastego” i Przedszkola Miejskiego nr 6 w Kole zwiedzały Miejski Dom Kultury w Kole. Dzieci zaglądały do miejsc, w których codziennie wiele osób pracuje nad organizacją wydarzeń kulturalnych. Zajrzały do sekretariatu i pokoju instruktorów. Odwiedziły pracownie, gdzie prowadzone są zajęcia artystyczne, edukacyjne i rozrywkowe.

W pracowni „Orange” i w sali widowiskowej – oprowadzająca Katarzyna Nowicka – wprowadziła małych gości w tematykę pozyskiwania gliny i najprostszego sposobu tworzenia ceramicznych przedmiotów. Wyrecytowała dzieciom wiersz Dariusza Osińskiego pt. „Kałuża”, z ilustracjami Jacka Dziedziczaka, które prezentowała w formie pokazu multimedialnego przygotowanego przez Bożenę Gronert-Ubych.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w pracowni ceramicznej. Instruktor Arkadiusz Gołębowski, mówił o zasadach lepienia i toczenia naczyń. Dzieci obejrzały elektryczne koło garncarskie, elektryczny piec do wypału gliny oraz gotowe prace, które wg własnych pomysłów wykonali młodsi i starsi uczestnicy zajęć.

Następnie goście zostali zaproszeni do pracowni plastycznej. Przechodząc przez „Galerię Wąską” podziwiali dzieła tworzone przez przyszłych artystów uczących się i wykorzystujących techniki poznane na zajęciach.

Kolejną atrakcją przygotowaną dla goszczących w instytucji przedszkolaków były krótkie warsztaty sceniczne. Aneta i Radomir Piorunowie pokazali kilka aktorskich ćwiczeń ruchowych. Dzieci stosowały się do wskazówek prowadzących i zadowolone starały się jak najlepiej wykonywać polecenia.

Wizyta w kolskim domu kultury nie mogła się obejść bez odwiedzenia kabiny operatora, będącej sercem kina. Jej integralną cześć stanowi projektor służący do wyświetlania filmów i bajkowych animacji. Szczególne zainteresowanie i wiele emocji wywołały, przechowywane tam zestawy klocków, z których gotowe modele składają uczestnicy zajęć „LEGO-KONSTRUKTOR”.

Dyrektor i pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Kole są przekonani, że tak przygotowana formuła spotkań i prezentacji działalności kulturalnej jest sposobem na pozyskiwanie nowych odbiorców. Buduje ona także nową przestrzeń dla podejmowania współpracy pomiędzy kolskimi placówkami oświaty i instytucją kultury.

Pracownia „Orange”, która jest inicjatorem projektu, zaprasza inne szkoły i przedszkola do skorzystania z tej oferty i zwiedzenia domu kultury.

źródło i zdjęcia: MDK w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here