Przed nami widowisko z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Teraz chcą „otworzyć się na… szczęście”!

0
309

W ubiegłym roku, narodził się pomysł na widowisko muzyczno-taneczne, w którym w głównych rolach obsadzeni zostali dzieci i młodzież z Zespołem Downa. Stało się tak za sprawą widowiska muzyczno-tanecznego pt. „Otwórzmy się na …bajkę”, które zadebiutowało na scenie Miejskiego Domu Kultury w Kole, 20 marca 2018 roku, z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. – Nazwa koncertu nie była przypadkowa, ponieważ naszą intencją była chęć integracji i pokazanie widzom, że dzieci z Zespołem Downa chcą i mogą uczestniczyć w życiu kulturalnym. Mogą też zaprezentować się w głównych rolach i wraz z innymi dziećmi stworzyć piękne widowisko. Mamy nadzieję, że pozwoliło to otworzyć oczy i serca ludzi, i choć trochę zmienić dotychczasowe postrzeganie osób z Trisomią 21 – powiedziała inicjatorka przedsięwzięcia, Monika Kujawska. Widowisko okazało się dużym sukcesem, a zainteresowały się nim również ogólnopolskie media. – Naturalną koleją rzeczy była zatem decyzja o wpisaniu obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa do kalendarza imprez cyklicznych, jakie organizowane są w naszym mieście. W tym roku chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na fakt postrzegania dzieci z Zespołem Downa i ich rodziców przez społeczeństwo oraz stereotypy z tym związane. W związku z tym postanowiliśmy opracować scenariusz spektaklu pt. ,,Otwórzmy się na… szczęście”, podczas którego będziemy mogli przekazać dużo treści edukacyjnych, ale również emocji. Chcemy, aby dzieci poczuły się na scenie jak prawdziwi artyści – dodaje.

Na scenie wraz z dziećmi z Niepublicznego Tęczowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole, dorosłych z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy PSONI w Kole oraz innymi osobami z Zespołem Downa, zaprezentuje się także młodzież z Teatru Ruchu MDK-u w Kole, studia wokalnego My Voice z Konina oraz dzieci z Zespołu Tanecznego Muza i Studia Tańca Rytmix Konin. Do akcji włączyły się także Stowarzyszenie Malinowa Mamba oraz samorządy miejski i powiatowy, które wraz z Moniką Kujawską organizują to wydarzenie. Szczegóły na plakacie.

Wszystkie osoby biorące udział w spektaklu robią to charytatywnie. W imieniu organizatorów zapraszamy zatem na spektakl pt. „Otwórzmy się na… szczęście”, który odbędzie się dnia 20 marca br., o godz. 17.21 w Miejskim Domu Kultury w Kole.

źródło i plakat: Monika Kujawska 

Czytaj także: Nie tylko kolorowe skarpetki… „Otwórzmy się na… bajkę” z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa!

Za wzruszający spektakl „Otwórzmy się… na bajkę”… Monika Kujawska z podziękowaniami od kolskich samorządowców

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here