Przed nami długi majowy weekend. Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drogach!

0
39
Przed nami długi weekend majowy. Wielu Polaków zaplanowało w tym czasie bliższe i dalsze wyjazdy. Zanim rozpoczniemy wypoczynek poza domem, warto przypomnieć kilka zasad bezpieczeństwa.
Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu, zarówno kierowców, jak i pieszych. Liczne policyjne kontrole, które będą prowadzone na polskich drogach mają jeden, główny cel, a mianowicie, aby wszyscy zmotoryzowani, którzy wybierają się na majówkę, wrócili z niej tylko z pozytywnymi wrażeniami, bezpiecznie i zdrowo.
Rok temu, w okresie weekendu majowego na wielkopolskich drogach doszło do 61 wypadków. 4 osoby w wyniku wypadków drogowych zginęły, a 75 osób zostało rannych. Przez zaledwie kilka dni w Wielkopolsce doszło do 532 kolizji drogowych. 127 osoby jechały samochodem będąc pod wpływem alkoholu.
Zakazy poruszania się pojazdów o d.m.c. pow. 12 ton:
– 30.04.2019 r. w godz. 18:00 – 22:00
– 01.05.2019 r. w godz. 08:00 – 22:00
– 02.05.2019 r. w godz. 18:00 – 22:00
– 03.05.2019 r. w godz. 08:00 – 22:00
Jeśli planujemy podróż samochodem, sprawdźmy wcześniej jego stan techniczny, ustawienie świateł i wyposażenie. Obowiązkowo w aucie powinna znajdować się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy z homologacjami, ale warto też zadbać o inne przedmioty, takie jak apteczka czy kamizelka odblaskowa.
Policjanci przypominają, że w każdej chwili mogą sprawdzić stan trzeźwości w każdej jednostce Policji. Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o drogach alternatywnych. Dzięki temu, w przypadku utrudnień na drodze, spowodowanych budową czy zdarzeniem drogowym będziemy mogli pojechać inną drogą.
W dłuższą trasę warto wyjechać wypoczętym, najlepiej po 7-8 godzinnym śnie. Analizując czas, w jakim chcemy pokonać zaplanowany dystans, powinniśmy przewidzieć przerwy, które pozwolą nam pokonać zmęczenie i odpocząć od siedzącej pozycji. Weźmy również poprawkę czasową na ewentualne korki oraz inne zdarzenia drogowe, by zdążyć na czas bez rozwijania nadmiernej prędkości. Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy do auta po spożyciu alkoholu. Jeśli nie mamy pewności co do naszego stanu trzeźwości, możemy bez problemu sprawdzić go w każdej jednostce Policji.
źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here