Przebudowa oddziału chirurgicznego przypieczętowana przecięciem wstęgi

0
156

Zaczęło się od podpisania umowy na dofinansowanie przebudowy oddziału chirurgicznego kolskiego szpitala. Sygnowanie dokumentów na kwotę 1,2 mln złotych przekazanych z rezerwy ogólnej budżetu państwa miało miejsce w czerwcu 2020 roku przy okazji oddania do użytku nowego bloku operacyjnego. Pozostałą kwotę – około 3,5 mln złotych – wyłożył samorząd powiatowy.

Czytaj więcej: Blok operacyjny gotowy. 1,2 mln złotych na remont oddziału chirurgicznego

Wyczekiwana inwestycja w kolskiej lecznicy ruszyła w sierpniu 2020 roku i miała zakończyć się w połowie stycznia 2021, ale ostatecznie jej finał nastąpił 26 lutego br.

Czytaj więcej: Trwa remont oddziału chirurgicznego kolskiego szpitala

Po tym terminie przed dyrekcją SP ZOZ-u stało jeszcze wyposażenie oddziału. Pierwsze łóżka ufundowane przez KHBC w Straszkowie trafiły tuż po zakończeniu prac budowlanych. Na zakup pozostałego sprzętu stanowiącego wyposażenie oddziału przeprowadzono procedury przetargowe.

Czytaj więcej: Prace budowlane zakończone. Na oddział chirurgiczny trafiły nowe łóżka

Dziś natomiast, tj. 10 maja br., miało miejsce oficjalne, uroczyste otwarcie kolskiej chirurgii. Wzięli w niej udział posłowie na Sejm RP Witold Czarnecki i Leszek Galemba, wicewojewoda Aneta Niestrawska, powiatowi samorządowcy ze starostą Robertem Kropidłowskim na czele, dyrektor SP ZOZ-u Iwona Wiśniewska, kadra medyczna lecznicy, przedstawiciele wykonawcy prac, zaproszeni goście oraz kapelan szpitala o. Kryspin, który dokonał poświęcenia wyremontowanego oddziału. Pierwsi pacjenci w nowych salach będą leczeni jeszcze w maju.

zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here