Prowadził samochód, będąc pod wpływem amfetaminy

0
132

Policjanci z Babiaka, w niedzielę, 20 września, około godziny 17.20, zostali wezwani do miejscowości Brdów, gdzie miało dojść do kolizji drogowej. Na miejscu okazało się, że kierujący pojazdem marki Renault uderzył w barierę energochłonną. Świadek zaistniałej sytuacji powiedział, że sprawca kolizji tuż przed zdarzeniem miał problem z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Nie było od niego czuć alkoholu, ale z uwagi na nienaturalne zachowanie podejrzewa, że może być on pod wpływem środków odurzających.

Badanie stanu trzeźwości kierującego przez policjantów wykluczyło obecność alkoholu w jego organizmie. Z uwagi na przypuszczenia, policjanci dokładnie sprawdzili samochód, którym poruszał się 25-latek. W pojeździe kierującego funkcjonariusze znaleźli woreczek z białym proszkiem. Okazało się, że jest to amfetamina.

Wstępne badanie kierującego na obecność w organizmie środków prawnie zabronionych wykazało, że mieszkaniec powiatu lipnowskiego jest pod wpływem amfetaminy. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty posiadania środków psychoaktywnych, za które sąd może go skazać nawet na 3 lata pozbawienia wolności.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here