Projekt kolskiego ZSEA nagrodzony w wojewódzkim konkursie

0
95
zsea

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się gala podsumowująca XX jubileuszową edycję konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”, zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Podczas uroczystości projekt „Tydzień w dobrym KLIMACIE”, zrealizowany przez uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole został uhonorowany główną nagrodą finansową ufundowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Z rąk członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Jacka Bogusławskiego, odebrała ją autorka projektu Sylwia Rusztyk oraz dyrektor szkoły Mieczysław Drożdżewski.

Do konkursu zgłoszonych zostało 166 projektów. Głównym założeniem „Tygodnia w dobrym KLIMACIE”, było przybliżenie społeczności szkolnej i lokalnej w sposób najbardziej bezpośredni, z wykorzystaniem dostępnych mediów, oraz wnikliwy problematyki związanej z ochroną klimatu w naszym najbliższym regionie. Zaplanowane w ramach projektu działania stanowiły manifest skierowany do odbiorców wskazujący, jak należy postępować w swoim codziennym życiu, by polepszyć stan naszego powietrza, a także uzasadniający wagę i znaczenie określonych zachowań proekologicznych.

źródło i zdjęcia: ZSEA w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here