Próbował ukraść samochód. Został złapany na gorącym uczynku!

0
300

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego kolskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o próbę kradzieży samochodu. 24-letni obywatel Mołdawii, decyzją Sądu Rejonowego w Kole, trafił do aresztu.

Kolscy funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego obywatela Mołdawii podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu marki Volkswagen Golf. Po uzyskaniu informacji, że w rejonie osiedla Nowa Kolejowa w Kole nietrzeźwy mężczyzna próbuje odjechać samochodem, policjanci niezwłocznie udali się w tamten rejon. Funkcjonariusze zauważyli pojazd, którego cechy zewnętrzne były zbieżne z podanymi we wcześniejszej informacji. W pojeździe tym zaobserwowali siedzącego na miejscu kierowcy mężczyznę. Mundurowi szybko domyślili się, że domniemany kierowca raczej nie jest właścicielem pojazdu, gdyż nie posiadał żadnych dokumentów od auta, nie potrafił wyjaśnić, kto jest właścicielem samochodu, ani jak się w jego wnętrzu znalazł. Ponadto pojazd posiadał specyficzne uszkodzenia – wyłamany zamek drzwi, rozmontowaną deskę rozdzielczą oraz uszkodzoną stacyjkę. Pikanterii sytuacji dodawał fakt, że przebywający we wnętrzu volkswagena mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, gdyż okoliczności zdarzenia jednoznacznie wskazywały na usiłowanie dokonania kradzieży samochodu. Za czyn, którego się dopuścił, obywatelowi Mołdawii może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here