Prawidłowo zareagował na widok samochodu jadącego całą szerokością jezdni

0
250
317-212988-1

Postawą godną naśladowania wykazał się kierowca, który zwrócił uwagę na samochód jadący całą szerokością jezdni. Mężczyzna zorientował się, że siedzący za jego kierownicą człowiek najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Zadzwonił na Policję i poczekał na przyjazdu funkcjonariuszy.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 22 lutego br., po godzinie 21.00, w Powierciu. Z relacji świadka wynika, że pojazd poruszał się całą szerokością jezdni. Ponadto, jak się okazało, siedząca za jego kierownicą 36-letnia kobieta wprowadzała innych użytkowników drogi w błąd, włączając niejednokrotnie kierunkowskaz, nie wykonując żadnych manewrów skrętu. Jadący za nią mężczyzna widząc, że prowadząca peugeota zupełnie nie kontroluje kierunku jazdy, powiadomił Policję. Po chwili kobieta zatrzymała się na pobliskim parkingu.

Gdy policjanci dotarli na miejsce, próbowała uciekać do lasu. Została jednak zatrzymana przez funkcjonariuszy i przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie do badania trzeźwości wskazało w jej organizmie ponad dwa promile alkoholu. Z uwagi na stan nietrzeźwości, mundurowi zatrzymali mieszkance gminy Dąbie prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Bez wątpliwości wzorowa postawa postronnej osoby pomogła w wyeliminowaniu potencjalnego zagrożenia na drodze. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole dziękują za właściwą reakcję. Jednocześnie mają nadzieję, że takie zachowania będą wzorem do naśladowania dla innych.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here