Pracowita i rozrywkowa zima, czyli co słychać u Wartaków?

0
301
fbt

Zima dla Wartaków to pracowita pora roku. Małe Wartaki spotykały się na warsztatach kotylionowych, konstruując własnoręcznie kolorowe cacka, które trafiły na licytację podczas Wartakowskiej Biesiady Karnawałowej, organizowanej przez rodziców.

Skoro karnawał, to nie mogło obyć się bez Wartakowskiego Balu Przebierańców. Była więc „belgijka”, poczta japońska, otwarty mikrofon i zumba prowadzony przez Stacha i Maksa. O gorące hity dbał DJ Kuba, a w organizacji balu bardzo pomogły Zosia i Karolina z X Pokolenia. Spośród pięknie przebranych dzieci wybrano królową balu – Gabrysię Chałupniczak i króla– Janka Kulę, a tytuły dam dworu i paziów zdobyli: Gabrysia Krysiak, Marcelina Józefowicz, Lena Bukowska, Anna Adamczyk, Michał Hryciuk oraz Tymon Chałupniczak.

X Pokolenie Wartaków uczestniczyło w Zimowych Warsztatach Artystycznych w Mikorzynie koło Ślesina. Sześć pracowitych dni zaowocowało opracowaniem 8 nowych piosenek, w tym dwóch premier „Taki czas” (H. Perzyński) oraz „Chwytać wiatr”, do której muzykę i słowa napisała Asia Matysiak. Zespół wrócił też do swoich starych hitów, które nabrały świeżego brzmienia w nowych aranżacjach. Wieczory minęły na artystycznych niespodziankach, czyli harcersko-wartakowskich „Milionerach” i konkursowej zabawie „Jaka to melodia”, w której absolutnym mistrzem w znajomości wartakowskich piosenek okazał się Jakub Bogacki. Finałem warsztatów był koncert, na który zjechała większość rodziców. Zaproszenie otrzymało również kierownictwo i personel ośrodka.

W tym roku nie brakło także tradycyjnej biesiady. Jej XIV edycja zaczęła się, jak zwykle, harcerskim koncertem. Były bisy, a piosenka Asi „Chwytać wiatr” doczekała się owacji na stojąco. Potem była już tylko zabawa, przeplatana karaoke i licytacjami, z których dochód przeznaczony zostanie na wakacyjne potrzeby wyjazdowe Wartaków.

źródło i zdjęcia: Manufaktura Piosenki Harcerskiej Wartaki