Pożary, zerwany dach i wóz OSP w rowie. Strażacy mieli dużo pracy

0
186

Minione dni obfitowały w wiele zdarzeń, w których z pomocą spieszyli strażacy. Od początku tygodnia otrzymywali zgłoszenia o palącym się sianie, słomie i maszynach rolniczych. Pomagali także przy powalonych drzewach.

Wiele zdarzeń odnotowali strażacy w ciągu minionych dni. W Dąbrowie, w gm. Koło, przez godzinę gasili pożar beli słony, a w Ruszkowie Pierwszym, w gm. Kościelec, przez półtorej godziny walczyli z ogniem, który trawił siano. Podobnie było w Barłogach, w gm. Grzegorzew, gdzie płomienie objęły balot słomy. Jechali także do Zakrzewa, w gm. Babiak, by ugasić pożar zboża na pniu i słomy po kombajnie.

Ich pomoc potrzebna była także w Dąbrowicach Starych, w gm. Kościelec, gdzie płomienie pojawiły się w maszynie rolniczej i na ściernisku. Akcja trwała prawie dwie godziny. Przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej zatarcie łożyska w maszynie rolniczej. Wczoraj, także w Zakrzewie, w gminie Babiak, palił się balot słomy, podobnie jak dziś o 2.00 w nocy, w Lubotyniu, gdzie także paliła się słoma. Wszystkie pożary zostały ugaszone.

Ale ratownicy wyjeżdżali nie tylko do walki z ogniem. Wczoraj w Pomarzanach Fabrycznych, gm. Kłodawa, wiatr zerwał dach z budynku mieszkalnego. O trudnej sytuacji dwóch mieszkających w domu osób strażacy powiadomili wydział zarządzania kryzysowego w Kłodawie.

Również wczoraj strażacy KP PSP w Kole, wraz z jednostkami OSP, brali udział w akcji ratunkowej w Ostrowie, w gminie Olszówka. Doszło tam do wypadku z udziałem wozu bojowego miejscowej OSP. Podczas jazdy do zdarzenia w Zawadce pojazd druhów wjechał do rowu i przewrócił się. Sześciu strażaków wyszło z auta o własnych siłach. Samochód pożarniczy został wyciągnięty z rowu przy użyciu dwóch ciągników rolniczych. Wyjaśnianiem przyczyny zdarzenia zajęła się policja.

Także wczoraj, w Kłodawie, strażacy pracowali przy uszkodzonym transformatorze energetycznym, z którego wyciekał olej. Na miejsce przybyli pracownicy energetyki, którzy odłączyli prąd. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było rozszczelnienie się transformatora.

Ponadto w ciągu minionych kilkudziesięciu godzin ratownicy wyjeżdżali do 7 pożarów ściernisk i 12 powalonych drzew.

źródło: KP PSP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here