Pożar samochodu ciężarowego na drodze w Dąbrowicach Starych

0
143

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole, wczoraj, tj. 15 kwietnia br., o godz. 22.34, otrzymało zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Dąbrowice Stare, w gminie Kościelec.

Na miejsce pożaru udali się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Koninie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzęśniewa, Paprotni i Krzymowa.

Kierowca samochodu ciężarowego opuścił pojazd przed przybyciem zastępów straży. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru wodą i pianą ciężką. Po stłumieniu płomieni ratownicy odłączyli dopływ prądu z akumulatorów w pojeździe oraz przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzili cały samochód pod kątem występowania zarzewi ognia. Kamera nie wskazała zagrożenia.

Akcja gaśnicza trwała prawie 2,5 godziny. Brało w niej udział 29 strażaków. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zatarcie się łożyska w kole pojazdu.

źródło i zdjęcie: KP PSP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here