Powstają nowe plenerowe miejsca rekreacji

0
92
66203_img_4143

Trwa montaż trzech kolejnych siłowni zewnętrznych w Kole. Dwie z nich, w parku 600-lecia od strony stadionu oraz przy placu zabaw obok skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Włocławskiej, są w połowie dotowane z programu krajowego. Trzecia, przy kolskiej „trójce”, jest finansowana z miejskiego budżetu. Na zagospodarowanie terenu pod siłownie zewnętrzne przy ul. Włocławskiej oraz al. Czesława Freudenreicha ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – Otwarte Strefy Aktywności samorząd otrzymał prawie 50 000 złotych dofinansowania, co stanowi połowę kosztów przedsięwzięcia. W ramach zadania montowane są urządzenia rekreacyjne, ławki, kosze, stoły do tenisa, miejsca do gier plenerowych, łącznie 34 stanowiska.

Z miejskiego budżetu natomiast sfinansowana została jeszcze jedna siłownia dla mieszkańców, zlokalizowana przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kole. Składa się z 7 urządzeń. Koszt jej budowy opiewa na 50 000 złotych

źródło i zdjęcia: Urząd Miejski w Kole.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here