Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania wpadł podczas kontroli drogowej

0
237
IMG_7469

Poszukiwany przez zagraniczny wymiar sprawiedliwości 49-latek wpadł podczas kontroli drogowej. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej jednostki, którzy prowadzili kontrolę prędkości kierujących na terenie gminy Babiak, zatrzymali pojazd marki Toyota. Kierowca tego auta przekroczył dozwoloną prędkość o 46 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje tzw. „pięćdziesiątka”. Na 49-latka funkcjonariusze nałożyli mandat karny i punkty karne oraz sprawdzili dane w systemach policyjnych. Okazało się, że mężczyzna od trzech lat jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez sąd w Usti nad Labem (Uście nad Łabą) na terenie Czech.

49-latek na swoim koncie ma udział w grupie przestępczej w celu dokonywania oszustw poprzez fałszowanie faktur i innych dokumentów, działając na szkodę Skarbu Państwa Czech. Straty skarbu państwa powstałe wyniku popełnionych tych przestępstw, szacuje się na ponad 13 milionów koron czeskich.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here