Porywisty wiatr dał się we znaki mieszkańcom naszego powiatu

0
224
Porywisty wiatr, który przez ostatnie dni dawał się we znaki także w powiecie kolskim, sprawił, że na pomoc mieszkańcom musieli spieszyć kolscy strażacy. Ratownicy wyjeżdżali kilkanaście razy w związku z powalonymi drzewami, zerwanymi liniami energetycznymi oraz uszkodzonymi samochodami i domami.
W piątek, 8 marca, pracowali w Chruścinie, w gminie Dąbie, gdzie powalone drzewo spadło na linię energetyczną. Tego samego dnia, w Pomarzanach Fabrycznych, w gminie Kłodawa, przewrócił się plot betonowy, a w Rdutowie, w gminie Chodów, i Babiaku przewrócone drzewa tarasowały drogi. Również w miniony piątek, w Kamieniu, w gminie Koło, w wyniku porywistego wiatru zerwała się linia energetyczna, a w Kole, na ulicy Nagórnej drzewo niebezpiecznie pochyliło się nad budynkiem mieszkalnym.
W sobotę, 9 marca, strażacy w Krzewie, w gminie Dąbie, interweniowali przy pochylonym nad drogą drzewem, a w Dąbiu przy uszkodzonym opierzeniu dachu budynku plebani. W niedzielę, 10 marca, w Dębinie, w gminie Kłodawa, mieli co robić, bo porywy wiatru powaliły drzewo, które uszkodziło dwa samochody. W Witowie, w gminie Osiek Mały, oraz Bugaju, w gminie Babiak, usuwali powalone na drogi drzewa, a w Korzeczniku, w gminie Kłodawa, interweniowali w związku z uszkodzonymi oknami budynku mieszkalnego. Także wczoraj jechali do Witowa, w gminie Osiek Mały, bo powalone drzewo spadło na linię energetyczną.
zdjęcie: KP PSP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here