Porozumienie na dotację dla DPS-u Sióstr Orionistek podpisane!

0
238

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kole wicewojewoda województwa wielkopolskiego, Marlena Maląg oraz starosta kolski, Wieńczysław Oblizajek podpisali porozumienie o przyznaniu dotacji dla Domu Pomocy Społecznej Sióstr Orionistek przy ulicy Bliznej. Dofinansowanie na kwotę 182.440 zł zostanie przeznaczone na zakup i montaż dźwigu osobowego.

W sygnowaniu dokumentów udział wzięli m.in. dyrektor placówki, siostra Aniela Krupa oraz trzech posłów Prawa i Sprawiedliwości: Leszek Galemba, Witold Czarnecki oraz Ryszard Bartosik, a także członek zarządu Powiatu Kolskiego, Czesław Marek i skarbik, Zygmunt Sołtysiak. – Mamy wielką przyjemność otrzymać tę dotację. Podejrzałem, że jest z numerem 1 na 2018 rok, czyli to wyjątkowa umowa, co jest także wielkim wyróżnieniem dla naszego powiatu – powiedział starosta, dziękując pani wojewodzie za wyrozumiałość i wsparcie. – Cieszę się bardzo, że dziś się spotykamy. Los tej dotacji był wyjątkowy. Została ona przydzielona w ubiegłym roku, jeszcze za rządów pani premier Beaty Szydło. Niestety, było to tak późno, że siostra nie była w stanie zrealizować tego zadania. Te pieniądze nie mogły być też przyjęte. W związku z tym siostra podjęła działania, abyśmy jak najprędzej w tym roku przekazali je DPS-owi. Nie było to jednak takie proste, ponieważ gdy premierem został Mateusz Morawiecki, zmieniły się zasady przyznawania środków z dotacji celowej, ale dzięki siedzącym tutaj parlamentarzystom te pieniądze są.  To także zasługa pana starosty i Rady Powiatu Kolskiego, którzy – jako wkład własny – dołożyli do tego przedsięwzięcia 53.000 zł. Dlatego też bardzo dziękuję, panie starosto, bo bez państwa tego zadania nie bylibyśmy w stanie zrealizować – powiedziała Marlena Maląg, przepraszając przy okazji siostrę dyrektor za to, że procedury trwały tak długo,

Siostra Aniela Krupa podziękowała zarówno pani wojewodzie, jaki i samorządowcom powiatowym, za przekazane środki. – Dziękuję, że dziś możemy się spotkać i to porozumienie zostanie podpisane – podsumowała dyrektor DPS-u. W imieniu obecnych posłów, głos zabrał Leszek Galemba. – To wielka radość, że jako parlamentarzysta, a do niedawna też samorządowiec, mogę uczestniczyć w tym wydarzeniu i powiedzieć, że nasz rząd dba nie tylko o młodych, ale także seniorów. Myślę, że to przedsięwzięcie wspaniale wpisuje się w politykę rządu i będzie służyło społeczności, a przede wszystkim seniorom.

Artykuł powiązany: Zabezpieczyli dodatkowe środki na powiatowe drogi w pięciu gminach. Jest też dotacja do windy w DPS-ie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here