Poprawi się bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych w Kole. Samorząd powiatowy otrzymał dofinansowanie

0
198

Opublikowana została listy zadań, w ramach których samorządy utworzą nowe przejścia dla pieszych lub podniosą poziom bezpieczeństwa na już istniejących przejściach. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie  23 661 506 złotych przyznano na realizację 240 zadań w Wielkopolsce. W ramach prac podniesione zostanie bezpieczeństwo ruchu pieszych. Odpowiednie oświetlenie oraz organizacja ruchu może skutkować mniejszą ilością wypadków.  Dofinansowanie z rządowego programu dla powiatów wyniosło 13 389 518 zł, natomiast wielkopolskie gminy otrzymały środki w wysokości 10 271 988 zł.

Wśród projektów zgłoszonych przez samorząd powiatu kolskiego znalazła się poprawa bezpieczeństwa na 4 przejściach dla pieszych z sygnalizacją świetlną w ramach jednego skrzyżowania ulic Sienkiewicza-Toruńska-3 Maja w Kole. Wykonana zostanie rozbudowa i przebudowa przejść dla pieszych oraz sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu charakteryzującym się dużym natężeniem ruchu. Ułatwi to komunikację pieszą zważywszy na bliskość instytucji i wielu obiektów. Wartość realizacji zadania wyceniono na 480 000 złotych. Przyznane dofinansowanie opiewa na 384 400 złotych. Śródki własne samorządu wynosić będą zatem 96 100 złotych.

Drugim, znacznie mniej rozbudowanym i tym samym mniej kosztowym zadaniem, które znalazło się na liście, jest to dotyczące poprawy bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ulicy Nowowarszawskiej w Kole. Wartość tego zadania wynosi 26 000 złotych. Dotacja została przyznana w kwocie 20 800 złotych, a z lokalnego budżetu pochodzić będzie 5 200 złotych. Dla obu inwestycji termin realizacji upływa w marcu 2022 roku.

Pełna lista dofinansowanych zadań: https://www.poznan.uw.gov.pl/rzadowy-fundusz-rozwoju-drog-2021/nabor-wnioskow-na-dofinansowanie-zadan-powiatowych-i-gminnych

 

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here