Ponad 22 litry krwi zebrane podczas akcji w Babiaku

0
58
krew

Prawie 60 osób odpowiedziało na apel organizatorów kolejnej, tym razem sierpniowej zbiórki krwi w Babiaku. Spośród nich, 49 było zdolnych do oddania krwi, której w Babiaku zebrano ponad 22 litry.

Przez kilka porannych godzin, w kolejce przed Gminnym Ośrodku Kultury i Biblioteki Publicznej w Babiaku ustawili się honorowi dawcy z powiatu kolskiego, konińskiego i włocławskiego. Wszyscy zastosowali się do sytuacji panującej w dobie epidemii koronawirusa. Zakrywali nos i usta maseczkami ochronnymi i utrzymywali 2-metrowy dystans.

Organizatorami akcji byli Patryk Kędzierski oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, a współorganizatorami Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Babiaku oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Babiaku, której druhowie, po akcji, zdezynfekowali pomieszczenia GOKiBP. Wszyscy dziękują za udział w wakacyjnej akcji i zapraszają na następną, która zaplanowana jest na listopad br.

źródło i zdjęcia: Patryk Kędzierski

Czytaj także: W Babiaku zebrali ponad 30 litrów krwi!

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here