Policjant z kolskiej komendy został aresztowany!

4
2601
DSC09848

Do zatrzymania funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Kole doszło w miniony wtorek, 29 października. To mundurowy, który uczestniczył w wypadku drogowym w kwietniu br., w miejscowości Zielenie, w gminie Osiek Mały. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Jednym z nich podróżowało starsze małżeństwo, a za kierownicą siedział 86-letni mężczyzna. Drugim pojazdem jechali kobieta i mężczyzna – policjant kolskiej komendy. Prokuratura Rejonowa w Kole wydała postanowienie o umorzeniu przed wszczęciem dochodzenia ws. kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. W tej sprawie przewijał się funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kole. Przy okazji kontroli tej kategorii spraw, która została przeprowadzona w prokuraturze okręgowej, prokurator kontrolujący uznał, że doszło do przedwczesnego umorzenia postępowania z uwagi na to, że nie wykonano szeregu czynności, które mogłyby doprowadzić do ustalenia sprawcy przestępstwa. Na polecenie prokuratora okręgowego sprawa została wszczęta i przejęta do prowadzenia w Prokuraturze Okręgowej w Koninie poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie, Aleksandra Marańda.

Wskutek czynności podjętych w prokuraturze, 29 października br. doszło do zatrzymania trzech osób, z których jedną był właśnie funkcjonariusz KPP w Kole. Dwóm kolejnym przedstawiono zarzuty składania fałszywych zeznań i poplecznictwo, czyli utrudnianie postępowania karnego, i zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze – dozór policji, poręczenie majątkowe, a także zakaz kontaktowania i zbliżania do trzeciego z podejrzanych, czyli funkcjonariusza policji. Policjantowi przedstawiono zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. W związku z tym zarzutem, wobec tego policjanta, 29 października został skierowany do Sądu Rejonowego w Koninie wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd wczoraj, tj. 30 października, w całości podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec tego policjanta tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, uznając, że zachodzi przesłanka szczególna do zastosowania tego środka, a mianowicie obawa matactwa – dodała rzecznik prokuratury.

Śledztwo ma charakter rozwojowy. Weryfikowany i gromadzony jest materiał dowodowy. Zastosowany areszt, z uwagi na obawy matactwa, ma służyć temu, by można było dokończyć postępowanie w sposób niezakłócony, przeprowadzić wszystkie dowody i inne czynności, które wyłonią się w toku prowadzonego postępowaniadodała prok. Aleksandra Marańda.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

4 KOMENTARZE

    • Zgodnie z Prawem prasowym (art. 13) nie wolno publikować danych osobowych ani wizerunku osób, przeciwko którym toczy się postępowanie przygotowawcze lub sądowe. Zasada ta ma dwa wyjątki: jeśli zgodzi się na to sam zainteresowany lub tak postanowi sąd lub prokurator. Zakaz ten dotyczy wszystkich osób, także znanych. Zatem, dopóki toczy się postępowanie przeciwko danej osobie, nie wolno publikować jej danych oraz wizerunku, a postępowanie przeciwko osobie toczy się od momentu przedstawienia jej zarzutów do zakończenia postępowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here