Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

0
132
IMG_5250

Policjant, który na co dzień służy w Wydziale Kryminalnym KPP w Kole, 24 czerwca br., w godzinach wieczornych, na jednej ze stacji paliw w Kole, zauważył mężczyznę, który kupił wódkę, po czym odjechał samochodem. Może nie byłoby w tym nic podejrzanego, gdyby nie fakt, że po kilkunastu minutach ten sam mężczyzna przyjechał po kolejną butelkę alkoholu. Z uwagi na podejrzenie, że kierujący może być pod jego wpływem, funkcjonariusz postanowił zainterweniować. Jak się szybko okazało, mężczyzna w ogóle nie kontrolował kierunku jazdy, dlatego policjant postanowił zajechać mu drogę, aby uniemożliwić dalszą budzącą zagrożenie jazdę. Funkcjonariusz od razu wyjął kluczyki ze stacyjki samochodu marki Daewoo i natychmiast powiadomił dyżurnego Policji. Przybyli na miejsce mundurowi zbadali stan trzeźwości kierującego. Urządzenie do badania trzeźwości wskazało w organizmie 57-latka ponad 2,5 promila alkoholu.

Dzięki zdecydowanej postawie policjanta, nie doszło do tragedii. Drogowy przestępca stanie przed sądem i odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za ten czyn Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here