Policjanci zatrzymali czworo złodziei

0
466

W czasie wolnym od służby dwaj kolscy policjanci zaobserwowali dobrze znanego im mężczyznę, który przenosił sporych rozmiarów torbę. 40-latek jest kolskim stróżom prawa doskonale znany, ponieważ w przeszłości wielokrotnie był karany za kradzieże. We wtorek, 4 grudnia br., około godz. 15.30, obszerny bagaż na jego ramieniu oraz nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Mężczyzna przenosił w torbie 8 sztuk nowych kompletów pościeli, które – jak szybko przyznał – ukradł z pobliskiego sklepu. Ponadto wskazał wspólnika, który dopuścił się tej kradzieży wraz z nim. Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci natychmiast zajęli się zlokalizowaniem drugiego ze złodziei. W efekcie ich działań, już po kilku minutach, zatrzymali 36-letniego mieszkańca Koła. Obaj mężczyźni trafili do kolskiej komendy.

Kryminalni ustalili, że kradzież pościeli nie była jedynym przestępstwem, jakiego dopuścili się mieszkańcy Koła. Przyznali, że na sumieniu mają również kradzieże odzieży z jednego z kolskich sklepów sportowych, kosmetyków z sieci drogerii oraz wózka dziecięcego, który został zabrany ze sklepu z takimi akcesoriami. Ponadto stróże prawa ustalili, że wspólnie z nimi kradzieży dokonywali 28-letni kolanin oraz 27-letnia mieszkanka tego miasta. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że 28-latek dokonywał opisanych czynów podczas korzystania z przepustki z zakładu karnego, w którym odbywał karę za podobne przestępstwa. Natomiast 40-letni mieszkaniec Koła miał orzeczony środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, również w związku z toczącą się sprawą o wcześniejsze kradzieże. W wyniku dalszych działań kolskich policjantów, zatrzymano również 27-latkę.

Wszystkim osobom przedstawiono zarzuty. W toku przesłuchań przyznali się do popełnionych czynów i złożyli wyjaśnienia. Część skradzionego mienia udało się już odzyskać. Policjanci zwrócili się do prokuratora z wnioskiem o wystąpienie do sądu w celu orzeczenia wobec 40-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, a wobec jego 36-letniego kompana o zastosowanie dozoru policyjnego.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here