Pokazali, jak bezpiecznie ratować tonącego w zamarzniętym akwenie

1
169
W ramach działań „Bezpieczne ferie 2019” policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole pokazali, jak bezpiecznie ratować tonącego w zamarzniętym akwenie. Zorganizowali nad Wartą spotkanie z dziećmi i młodzieżą kolskich szkół. Oprócz pokazu ratownictwa lodowego, przekazali wiedzę o niebezpieczeństwach związanych z wchodzeniem na zmarznięte zbiorniki wodne.
Spotkanie odbyło się dziś, tj. 11 stycznia br. Mundurowi mówili zgromadzonym o niebezpieczeństwach wynikających z wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne, a funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Kole przeprowadzili pokaz udzielania pomocy osobom, które wpadły do wody. Pokazali techniki ratowania człowieka, pod którym zarwał się lód. Ratownicy użyli do tego specjalistycznych rzutek, desek i drabin. Co ważne, strażacy zaprezentowali też metody udzielenia pomocy osobie tonącej przy pomocy dostępnych przedmiotów, takich jak gałęzie czy szaliki. Udzielili też wskazówek, jak samemu wydostać się z przerębla oraz co należy zrobić, aby bezpiecznie dotrzeć do brzegu akwenu wodnego.
źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

  1. Brawo dla strażaków! Taka wiedza zostanie w głowach młodzieży na długo. Uczestnictwo w tego typu pokazach powinno być obowiązkowe dla uczniów szkół podstawowych i pewnie … niektorych wędkarzy…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here