Podsumowali dotychczasową pracę i podpisali umowę

0
172

Podsumowali dotychczasową pracę i podpisali umowę. Mowa o zaangażowanych w projekt „Aktywni i niezależni” – zwiększenie samodzielności osób z niepełnosprawnością w subregionie konińskim”.

Spotkanie podsumowujące działania projektowe pod hasłem „Aktywni i niezależni” – zwiększenie samodzielności osób z niepełnosprawnością w subregionie konińskim”, miało miejsce w sali konferencyjnej kolskiego ratusza. Najważniejszym jego punktem było podpisane porozumienia o współpracy pomiędzy partnerami społecznymi na rzecz wdrożenia modelu usług społecznych dla osób z niepełnosprawnością i opiekunów faktycznych w ramach ww. projektu. Dokumenty sygnowali przedstawiciele gminy miejskiej Koło, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kole, Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego w Kole, Stowarzyszenia „Przyjaciele Świętego Mikołaja” w Kole, Liceum Ogólnokształcącego w Kole, Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole, Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu oraz Zespołu Szkół Technicznych w Kole.

Podsumowali dotychczasową pracę i podpisali umowę

Zanim jednak dokumenty zostały sygnowane, piosenkę w języku migowym wykonała młodzież Szkolnego Koła Wolontariatu z ZSRCKU w Kościelcu, a po powitaniu gości głos zabrała Weronika Tomys z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

Następnie wolontariusze z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Kole dokonali krótkiego przeglądu dotychczasowej działalności, który stał się także okazją do uhonorowania ich za podejmowane działania na rzecz społeczności lokalnej. Dyplomy otrzymali członkowie grup wolontariatu z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Świętego Mikołaja w Kole, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Kole, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Arkadego Fiedlera Kole, Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole, Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu, Zespołu Szkół Technicznych w Kole oraz bursy szkolnej.

Projekt Aktywni i niezależni” – zwiększenie samodzielności osób z niepełnosprawnością w subregionie konińskim” realizowany jest przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej”, w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Czytaj więcej o Lokalnym Centrum Wolontariatu w Kole

zdjęcia: okrągłemiasto.pl, Urząd Miejski w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here