Podpisanie przez Dąbską Spółkę Infrastrukturalną Sp. z o. o. umowy na dofinansowanie projektu

0
291
DSI

W dniu 05.12.2019 r. Prezes Dąbskiej Spółki Infrastrukturalnej Sp. z o. o. w towarzystwie Burmistrza Miasta Dąbie podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego umowę na dofinansowanie projektu pn.: „Rozwój Dąbskiej Spółki Infrastrukturalnej Sp. z o. o. poprzez zapewnienie czystości środowiska” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Uzyskanie wsparcia było możliwe dzięki owocnej współpracy DSI z Gminą Dąbie oraz Lokalną Grupą Działania Solna Dolina na czele z Panią Magdaleną Fabiniak. Koordynatorem projektu z strony Gminy Dąbie jest Pani Dorota Nowosielska.

W ramach przedsięwzięcia zostanie zakupiony m.in. recykler do asfaltu, termos do asfaltu, walec drogowy, skrapiarka. Urządzenia posłużą do wyrobu asfaltu ze złomu asfaltowego, co pozwoli na usuwanie ubytków w nawierzchni dróg.

W bieżącym utrzymaniu odpowiedniej jakości dróg pomogą również ujęte w projekcie: ręczny młot hydrauliczny z agregatem, posypywarki, czy też agregat prądotwórczy.

Projekt przewiduje również zakup sprzętu służącego rekreacji. Zakupione zostaną kajaki i rowerek wodny, z których korzystać będzie można w ramach oddanej w zeszłym roku przystani kajakowej. Stworzy to warunki do uprawiania turystyki kajakowej, zachęci mieszkańców i gości do aktywnego spędzania wolnego czasu wśród walorów przyrodniczych Doliny Neru, obszaru „Natura 2000” .

Z zakupionych także w ramach projektu zamku i zjeżdżalni dmuchanych ucieszą się dzieci które podczas imprez plenerowych będą miały okazję korzystać z tych atrakcji i dobrze się bawić.

Projekt będzie realizowany w 2020 roku, jego wartość to 431 535,66 zł, a kwota dofinansowania 237 274,00 zł.

materiał promocyjny

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here